"Dobra zmiana" przyszła po Roberta Janowskiego? Po 20 latach rezygnuje z prowadzenia teleturnieju "Jaka to melodia?"

Robert Janowski odchodzi z TVP. Nie chciał zgodzić się na zmiany w teleturnieju "Jaka to melodia?" i nowe obowiązki.
Robert Janowski odchodzi z TVP. Nie chciał zgodzić się na zmiany w teleturnieju "Jaka to melodia?" i nowe obowiązki. Fot. Paweł Malinowski / Agencja Gazeta
Wiele wskazuje na to, że szalejąca w mediach publicznych "dobra zmiana" wreszcie zapukała do wieloletniego prowadzącego popularny teleturniej "Jaka to melodia?". Jak donosi magazyn "Flesz", Robert Janowski właśnie rozstaje się z Telewizją Polską. Nowe szefostwo na Woronicza zechciało bowiem zmienić formułę emitowanego od 20 lat show, które muzyk prowadził. Janowski miał też zostać zostać etatowym pracownikiem TVP i w związku z tym firmować inne projekty tej stacji.

"Robert jest przekonany, że fani nie zaakceptowaliby programu w nowej formule. Po długim namyśle doszedł do wniosku, że musi odejść. To była niełatwa decyzja, bo przecież w tym roku miał świętować 20-lecie 'Jaka to melodia'" – donoszą informatorzy pisma "Flesz" z Telewizji Polskiej. Jak się okazuje, nowa formuła teleturnieju Roberta Janowskiego miałaby wynikać z tego, że TVP pod rządami Jacka Kurskiego zdecydowała się odkupić licencję na pierwowzór tego show, czyli amerykańskie "Name That Tune".

W tle odejścia Roberta Janowskiego z TVP są prawdopodobnie jednak także kwestie pracownicze i wizerunkowe. Dotąd muzyk i showman prowadził teleturniej "Jaka to melodia?" na podstawie kontraktu. Teraz rządzący na Woronicza chcieli, by został pracownikiem TVP. A to oznaczałoby, że szefostwo mogłoby wyznaczać mu inne zadania. Także przy projektach, przy których Robert Janowski nie chciałby pracować.

Przypomnijmy, iż niedawno spór o firmowanie kontrowersyjnych zmian w TVP twarzą Roberta Makłowicza doprowadził do rozstania tego słynnego podróżnika i smakosza z mediami publicznymi. Zaczęło się od tego, że Makłowicz wziął udział w reklamie programu "Bake Off: Ale ciacho!", o którym przed kamerą mówił, że "smakuje wyłącznie słodko i doskonale".


Później to nagranie wykorzystano jednak do zmontowania spotu promocyjnego całej TVP, w którym Roberta Makłowicza zestawiono m.in. z takimi ludźmi, jak Krzysztof Ziemiec i Danuta Holecka, czyli prowadzącymi upartyjnione i osławione manipulacjami "Wiadomości".
Trwa ładowanie komentarzy...