Tolerancja po warszawsku. Mieli uczniom pokazać nowy meczet, ale przyszło tyle gróźb, że trzeba było odwołać wizytę

Zwiedzanie meczetu zostało odwołane z powodu nienawistnych komentarzy w sieci.
Zwiedzanie meczetu zostało odwołane z powodu nienawistnych komentarzy w sieci. Fot. Agata Grzybowska / Agencja Gazeta
We wtorek w ramach zajęć edukacyjnych miało się odbyć zwiedzanie niedawno zbudowanego meczetu w Warszawie. Zwiedzania jednak nie będzie, organizatorzy zdecydowali się odwołać wydarzenie po serii nienawistnych komentarzy w sieci.

Organizatorzy podkreślają na swojej stronie na Facebooku, że z uwagi na liczne ksenofobiczne i rasistowskie uwagi i groźby zdecydowano się odwołać zwiedzanie warszawskiego meczetu, niedawno zbudowanego na warszawskiej Ochocie. Mimo tego że zdają sobie sprawę, jak ważne jest podejmowanie prób budowy wielokulturowego społeczeństwa, nie chcą narażać uczniów i uczennic na ataki ze strony środowisk ksenofobicznych i rasistowskich.
Spotkanie, jakie miało się odbyć jutro zostało odwołane bez podania nowego terminu. Wiadomo tylko tyle, że jeśli jeszcze zostanie podjęta próba pokazania zainteresowanym meczetu na Ochocie, to tylko w taki sposób, żeby zwiedzającym zapewnić maksimum bezpieczeństwa.

– Smutna wiadomość i jeszcze smutniejsza rzeczywistość – napisała w komentarzu pod postem jedna z internautek. Ktoś inny zauważa, że zaczynamy poruszać się w jakimś błędnym kole, gdzie agresja rodzi z drugiej agresję. Ludzie, którzy w życiu na oczy nie widzieli muzułmanina nienawidzą ich za to, że gdzieś na świecie jakiś szaleniec wysadził się w powietrze. – Ci, którzy znają muzułmanów wyłącznie z relacji o terrorystach, zaczynają ich na wszelki wypadek nienawidzić – pisze jedna z komentujących.
Trwa ładowanie komentarzy...