Władysław Frasyniuk: Kaczyński uznał, że PiS jest jak PZPR i ma prawo mówić wszystkim Polakom, co mają robić i myśleć

Władysław Frasyniuk przestrzega, że powoli zbliżamy się do PRL-bis.
Władysław Frasyniuk przestrzega, że powoli zbliżamy się do PRL-bis. Fot. Kornelia Głowacka - Wolf / Agencja Gazeta
Władysław Frasyniuk to człowiek, który walkę o demokrację w czasach komuny przepłacił wieloletnim życiem w podziemiu, a także czterema latami więzienia, gdzie był wielokrotnie torturowany i bity. Dziś mówi, że to ostatnie chwile, gdy jeszcze można protestować na ulicach, by Prawo i Sprawiedliwość nie powróciło do tego, co robiła Polska Zjednoczona Partia Robotnicza.

– Znam brutalną stronę systemów totalitarnych – wyznał dziś Władysław Frasyniuk w "Faktach po Faktach" na antenie TVN24. W okresie komunizmu przesiedział w więzieniach w sumie około 4 lat, z czego większość w więzieniach o zaostrzonym rygorze. Był wielokrotnie bity, miał złamane żebro, wykręcano mu ręce i genitalia. Jak mało kto ma prawo oceniać i porównywać dzisiejszą Polskę i tę sprzed upadku poprzedniego reżimu. Mimo to nie chce, żeby nazywać go bohaterem. – Polsce potrzebni są ludzie przyzwoici, a nie bohaterowie – tłumaczył.

– Dziś jeszcze można bezpiecznie wyjść i zaprotestować. Jesteśmy w sytuacji, gdy policjanci mają poczucie przyzwoitości – twierdzi Frasyniuk. Ale jednocześnie przestrzega, że to się może szybko zmienić. – Demokracja i wolność polega na tym, ze każdy – nawet wariat – ma prawo do demonstrowania swoich poglądów za wyjątkiem poglądów faszystowskich, rasistowskich i zagrażających życiu innych ludzi. Tymczasem dwa miesiące temu Jarosław Kaczyński uznał, że PiS jest jak PZPR i ma prawo mówić wszystkim Polakom, co mają robić i myśleć – alarmował.

Władysław Frasyniuk w TVN24 skrytykował jednak nie tylko Jarosława Kaczyńskiego, dostało się także Antoniemu Macierewiczowi. – To tchórz! Nie chciał się dowiedzieć, jak zginęli jego przyjaciele, tylko w obawie przed rosyjskimi agentami najszybciej jak się da uciekł – stwierdził Władysław Frasyniuk. Wspominając czasy PRL zwrócił też uwagę, iż w biografii opozycyjnej Macierewicza są momenty zastanawiające.


źródło: TVN24
Trwa ładowanie komentarzy...