Ależ zaskoczenie na prawicy! Wolą Franciszka zwolennik aborcji i eutanazji zasiądzie w Papieskiej Akademii Życia

Nigel Biggar zasiądzie w Papieskiej Akademii Życia.
Nigel Biggar zasiądzie w Papieskiej Akademii Życia. Fot. Facebook/Nigel Biggar
Nawet ONR przekazał dalej tę informację. Z #kościółwruinie i zaczynając od słów, że chodzi o osobę, która popiera aborcję od 18 tygodnia życia. "Straszne. Jaką formułę i zadania ma ta akademia?" – takie reakcje w polskim internecie wywołała decyzja papieża Franciszka o powołaniu filozofa Nigel Biggara do Papieskiej Akademii Życia. Z tego powodu niemal niezauważony przeszedł fakt, że papież do Akademii powołał też Polkę, Alicję Grześkowiak.

"Zwolennik 'kompromisu aborcyjnego' zasiądzie w Papieskiej Akademii Życia. Jak do tego doszło?" – zastanawia się już w tytule portal Polonia Christiana. Nigel Biggar to anglikański duchowny, filozof, znawca teologii moralnej, wykładowca na Uniwersytecie w Oxfordzie. Przed laty wspierał eutanazję i opowiadał się za aborcją do 18 tygodnia życia (swoje poglądy przedstawił w 2011 roku w "Standpoint magazine"). I to jest właśnie największy jego grzech, którego wielu polskich katolików nie może mu darować.
"Czy zatem Nigel Biggar jest odpowiednim człowiekiem do tego, aby doradzać Ojcu Świętemu w sprawach ochrony życia oraz bioetyki?" – pyta Polonia Christiana. Zaskoczenie widać niemałe. "Módlmy się za Kościół i Papieża" – pisze na Twitterze ks. Daniel Wachowiak. Pod jego wpisem szybko rozgorzała dyskusja, ludzie liczą, że to może fake news, a jeśli nie, to może papież go przekona, może filozof da się nawrócić? Nawołują do modlitw, narodowej krucjaty modlitewnej. "Kierunek w którym idzie Kościół wydaje się być najkrótszą drogą ku przepaści ... módlmy się aby jak najszybciej z niej zawrócił" – czytamy.
Okazuje się, że do Papieskiej Akademii Życia papież powołał też Alicję Grześkowiak, byłą marszałek Senatu RP. W maju, razem z prezesem TVP Jackiem Kurskim, została odznaczona Krzyżem Wolności i Solidarności.
Trwa ładowanie komentarzy...