Jarosław Gowin odkrywa przyszłość zachodniej Europy. "Elity dążą do samozagłady"

Jarosław Gowin twierdzi, że elity zachodniej Europy dążą do samozagłady.
Jarosław Gowin twierdzi, że elity zachodniej Europy dążą do samozagłady. Fot. Dawid Zuchowicz / Agencja Gazeta
To jest moralizatorstwo, w które nie dam się wciągnąć – odpowiadał w studio TOK FM Jarosław Gowin, zapytany o to, ile matek z dziećmi przyjmie Polska w ramach relokacji uchodźców z Syrii. Minister zapowiedział, że Polska nie ugnie się przed szantażem Komisji Europejskiej i wyjaśnił dlaczego tak będzie. Jego zdaniem, państwa Starej Unii dążą do samozagłady.

Jarosław Gowin w ogniu pytań stawianych przez Piotra Kraśkę wił się jak piskorz. A poszło o uchodźców. Prowadzący program chciał się dowiedzieć, jakie niebezpieczeństwo niesie dla Polski przyjęcie matek z dziećmi albo stu rannych z Syrii. Minister zapewniał, że choć władze polskie rozważają otworzenie korytarzy humanitarnych, to na pewno nie ugną się przed naciskami Komisji Europejskiej czy szantażem moralnym.
Każda cywilizacja ma prawo bronić się przed zagładą - Jarosław...

Przed kim chce bronić Polski Jarosław Gowin?

Opublikowany przez Radio TOK FM na 14 czerwca 2017
– Nie jesteśmy w stanie uratować wszystkich, którzy potrzebują pomocy – stwierdził w pewnym momencie Jarosław Gowin. Dlaczego w takim razie Polska nie chce uratować ani jednego uchodźcy? – Ja patrzę na to w perspektywie wielkich procesów cywilizacyjnych – odpowiedział Gowin. Zdaniem ministra nie jest problemem setka dzieci tylko to, że ich matki będą chodzić w czadorach i wkrótce będziemy mieli w Polsce takie problemy z muzułmańskimi uchodźcami jak na przykład Francja.

A najgorsze zdaniem ministra jest to, że Europa zmieni charakter. – To, co robią elity państw zachodniej Europy jest wstąpieniem na drogę samozagłady. Polska, polski rząd, w tym uczestniczyć nie będą – zapowiedział minister. Gowin dodał też, że każdy naród, każda cywilizacja europejska ma prawo bronić się przed zagładą. Te słowa brzmią znajomo, w podobnym tonie wypowiadała się premier Szydło podczas wizyty w Auschwitz, co spotkało się z wielką falą krytyki w mediach i na portalach społecznościowych.
Trwa ładowanie komentarzy...