Stefan Niesiołowski odmawia przyjęcia odznaczenia. "IPN nie ma moralnego prawa przyznawać żadnych odznaczeń”

Stefan Niesiołowski odmówił przyjęcia od IPN odznaczenia.
Stefan Niesiołowski odmówił przyjęcia od IPN odznaczenia. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Stefan Niesiołowski oficjalnie odmówił przyjęcia przyznawanego przez IPN Krzyża Wolności Solidarności. Argumentuje, że Instytut Pamięci Narodowej nie ma prawa moralnego, by przyznawać ludziom walczącym o niepodległą i demokratyczną Polskę jakichkolwiek odznaczeń. Skąd tak surowa ocena?

– IPN działa jako pisowskie narzędzie na rzecz wprowadzenia w Polsce dyktatury, likwidacji demokracji i państwa prawa – wyjaśnia na Facebooku Stefan Niesiołowski. Polityk dodaje przy tym, że IPN uczestniczy w procesie zakłamywania historii i szkalowania ludzi zasłużonych dla Wolnej Polski. Wobec takich słów posła o IPN przestaje dziwić jego decyzja.

!!! UWAGA, OŚWIADCZENIE !!! W związku z przyznaniem mi przez Instytut Pamięci Narodowej Krzyża Wolności i Solidarności...

Opublikowany przez Stefan Niesiołowski na 16 czerwca 2017
Tym samym polityk wpisuje się w ogólny trend. Przyjęcia odznaczenia odmawiali już aktorzy, politycy, a nawet konsul honorowy w Meksyku. I bez znaczenia, czy order miał być wręczany przez prezydenta, ministra czy urzędnika państwowego. Doszło wręcz do tego, że nie przyjęcie odznaczenia od przedstawicieli "dobrej zmiany" stało się trendy.
Trwa ładowanie komentarzy...