"Śpieszcie się zapisywać tweety PiS tak szybko znikają”. Kto odpowiada za Twittera PiS?

Minister Paweł Szefernaker zapowiedział wyciągnięcie wniosków po ostatnich wpadkach PiS na twitterze
Minister Paweł Szefernaker zapowiedział wyciągnięcie wniosków po ostatnich wpadkach PiS na twitterze Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Najpierw był nieszczęsny tweet PiS ze słowami premier Beaty Szydło wypowiedzianymi w Auschwitz, który szybko "zniknął”. Teraz biuro prasowe PiS zdjęło kolejnego tweeta wzywającego Polaków by "nie dali sobie wmówić, że niechęć do uchodźców to coś złego”. Wściekł się nawet Paweł Szefernaker, główny macher PiS od internetu i kampanii w mediach społecznościowych, który już zapowiedział, że takie błędy nie powinny się zdarzyć i wyciągnie z tego wnioski. A więc ktoś w biurze medialnym PiS może za chwilę stracić pracę.

W ostatnich kampaniach PiS chwaliło się specjalnym zespołem internetowym, na którego czele stał Szefernaker. Teraz Twittera i Facebooka PiS prowadzi zapewne pracownik biura medialnego partii, ale działkę internetową nadal koordynuje Szefernaker, o którym w PiS mówią "minister od Twittera". A więc to on odpowiada za przekaz partii rządzącej w sieci, a nie anonimowy pracownik.

Zarówno ćwierknięcie PiS opisujące wystąpienie Szydło w Auschwitz, jak i tweet o uchodźcach wywołały ogromne poruszenie w sieci.
Treść tweeta o uchodźcach została zmieniona, a do całej sprawy odniósł się na Twitterze Paweł Szefernaker, minister w kancelarii premier Beaty Szydło.
Po wystąpieniu Szydło w Auschwitz Szefernaker zawzięcie jej bronił. Czy teraz weźmie odpowiedzialność na siebie?
Trwa ładowanie komentarzy...