Sprawiedliwości stało się zadość. Yoko Ono została oficjalnie ogłoszona współtwórcą "Imagine", hitu wszechczasów

Mozaika poświęcona Johnowi Lennonowi w Central Parku w Nowym Jorku.
Mozaika poświęcona Johnowi Lennonowi w Central Parku w Nowym Jorku. 123rf
Słyszysz "Imagine", myślisz John Lennon. I choć prawdziwi fani wiedzieli, kto był współtwórcą piosenki, to dopiero teraz prawa autorskie Yoko Ono zostały oficjalnie uznane.

Wyobraź sobie, że "Imagine"powstało w 1971 roku. Wyobraź sobie, że słowa i muzykę napisał John Lennon. Wyobraź sobie, że utwór został sklasyfikowany na 3. miejscu listy 500 hitów wszech czasów magazynu "Rolling Stone". No dobrze, tego nie trzeba sobie wyobrażać, wszyscy to wiedzą od lat. Wyobraź sobie, że jego współtwórcą była Yoko Ono.
Przyznał to zresztą przed laty sam John Lennon. – Duża część tekstu wzięła się od niej. W tym czasie byłem jednak znacznie bardziej samolubny, bardziej "macho", i jakoś pominąłem jej wkład – mówił John Lennon w jednym z wywiadów.

Teraz historia zostanie poprawiona. Wpis ustanawiający żonę artysty współautorem tekstu „Imagine” został oficjalnie dokonany w środę w Narodowym Towarzystwie Wydawców Muzycznych. Yoko Ono już od lat, jako spadkobierczyni Johna Lennona czerpała korzyści materialne z jego twórczości, ale teraz będzie jej przysługiwały jeszcze prawa autorskie do jednej z najbardziej znanych piosenek na świecie.
Trwa ładowanie komentarzy...