"Jeżeli chodzi o muslimów, to mi nie żal nawet dzieci". Tak niektórzy komentują informacje o pożarze w Londynie

Pod doniesieniami o pożarze londyńskiego wieżowca, oprócz wyrazów współczucia można znaleźć także takie wypowiedzi.
Pod doniesieniami o pożarze londyńskiego wieżowca, oprócz wyrazów współczucia można znaleźć także takie wypowiedzi. Fot. YouTube/RT/facebook.com
Codzienne pisanie o rasistowskich incydentach, które mają miejsce na polskich ulicach, placach zabaw czy lotniskach jest już trochę nudne, ale przede wszystkim coraz bardziej przerażające. Jednak to, co można znaleźć pod informacjami na temat pożaru londyńskiego wieżowca należy odnotować. Nie tylko z dziennikarskiego obowiązku, ale też ku przestrodze.

Ogromny pożarem wieżowca Grenfell Tower w zachodnim Londynie, świat żyje od nocy z wtorku na środę. W płomieniach zginęło 17 osób, a ponad 80 trafiło do szpitali z bardzo ciężkimi obrażeniami i poparzeniami. Nie jest znana dokładna liczba zaginionych. Z pożarem walczyło ponad 200 strażaków, 40 wozów strażackich i 20 karetek pogotowia ratunkowego. W tej chwili trwa akcja poszukiwawcza i prace brytyjskich śledczych, którzy wyjaśniają jak mogło dojść do największego od dziesięcioleci pożaru.

Jak donoszą media, mieszkańcy stolicy Zjednoczonego Królestwa solidaryzują się z tymi, którym udało się przeżyć. W całym mieście trwają zbiórki żywności, ubrań, lekarstw i zabawek. Kondolencje i oferty pomocy popłynęły też z wielu europejskich krajów.

Jak się jednak okazuje, nie każdy uważa ten pożar za tragedię. Wręcz przeciwnie. Są osoby, które "dorzucałyby jeszcze chrustu, bo ognisko przygasa". Zajęła się tym redakcja "Magazynu Al-Islam", która zebrała kilkanaście tego typu wypowiedzi i zgłosi je w formie zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa.
Zastanawialiśmy się, czy umieścić w tym tekście kilka przykładów, bo urągają one wszystkim normom, jakie możemy przypisać cywilizowanemu człowiekowi. Postanowiliśmy jednak to zrobić. Ku przestrodze.
Komentarz? Zbędny. Choć, ciekawe co by się działo, gdyby po pożarze na przykład gdańskiego "falowca", ktoś podobnie skomentował taką tragedię.
Trwa ładowanie komentarzy...