Bezdomny w Kielcach dostał prezent od szwedzkich kibiców. To podziękowanie za "bycie bohaterem"

Bezdomny pogodził dwie zwaśnione strony. W nagrodę dostał koszulkę, buty i bilet na mecz.
Bezdomny pogodził dwie zwaśnione strony. W nagrodę dostał koszulkę, buty i bilet na mecz. źródło: screen z sportbladet.se
Wśród zalewu negatywnych informacji można znaleźć choć jedną pozytywną. Przykład bezdomnego z Kielc, który powstrzymał rozgrzane do czerwoności emocje między kibicami, pokazuje, że nie każde starcie piłkarskich kibiców musi kończyć się zadymą.

W naszym kraju właśnie rozpoczynają się piłkarskie Mistrzostwa Europy do lat 21. Mecze będą rozgrywane na stadionach w Lublinie, Kielcach, Bydgoszczy, Gdyni, Tychach i Krakowie. W Kielcach grają obrońcy tytułu, czyli Szwedzi, którzy mierzą się z drużyną Anglii. Co prawda, największe piłkarskie emocje będą na stadionie, ale już przed rozpoczęciem rozgrywek, na ulicach miasta można było spotkać kibiców w żółto-niebieskich koszulkach. I jak to bywa przy takich okazjach, nie zawsze wszystko kończy się na miłej zabawie. I tym razem polscy "kibice" musieli postarać się o wybuch kłótni i nieporozumień. A poszło o przypadkowe nadepnięcie szwedzkiej flagi, co skutkowało próbą podpalenia polskiej.

Na szczęście między zwaśnionymi stronami stanął bezdomny, który skutecznie zahamował eskalacje konfliktu. I tym właśnie zdobył serca szwedzkich kibiców, którzy obwołali go "ich bohaterem" i postanowili mu się odwdzięczyć. W ramach podziękowań kupili mu koszulkę reprezentacji, sportowe buty i bilet na mecz swojej drużyny. Jak mówi Joel Torpdie, jeden z kibiców i pomysłodawca takich "podziękowań": – "Widzieliśmy, że chodzi bez butów i pomyśleliśmy, że to nie jest w porządku. A to dla nas żaden koszt, a on był taki szczęśliwy".
Mecz miedzy Szwecją a Anglią właśnie trwa. Nie wiadomo, czy "bohater" szwedzkich kibiców skorzystał z zaproszenia i zasiadł razem z nimi na trybunach, ale jedno jest pewne: sport łączy ludzi.

źródło: aftonbladet.se
Trwa ładowanie komentarzy...