Problemy PiS z Twitterem znane są już za oceanem. Nawet "New York Times" zauważył, co tam wypisują, a potem kasują

Ze znikających wpisów Prawa i Sprawiedliwości zaczynają się śmiać media na całym świecie.
Ze znikających wpisów Prawa i Sprawiedliwości zaczynają się śmiać media na całym świecie. źródło: screeny z twitter.com
Okazuje się, że problemy Prawa i Sprawiedliwości z komunikacją przez portale społecznościowe to nie tylko sprawa polskiego internetu. Zainteresowały się nimi także media za oceanem. Niestety, już po raz kolejny.

O problemach PiS-u z Twitterem piszemy już od kilku dni. Byłoby to nawet zabawne, gdyby nie chodziło o tak fundamentalne sprawy, jak wykorzystywanie obozu w Auschwitz do polityczno-antyuchodźczej rozgrywki premier polskiego rządu. Albo wpisów, które niebezpiecznie ocierają się o język propagandy sprzed 80 lat, kiedy to niemieccy naziści zapewniali swoje społeczeństwo, że niechęć do narodu żydowskiego nie jest niczym wstydliwym, a wręcz pożądanym. Tweety z @pisorgpl pojawiają się i znikają, ale internet nie wybacza. Jak się okazuje nie tylko ten w Polsce.
"Zamieszanie" na twitterowym koncie partii rządzącej odnotował "The New York Times", który przywołuje treść znikających wpisów i reakcję Pawła Szefernakera, odpowiedzialnego za komunikację partii z wyborcami. Gazeta wspomina też o postępowaniu, jakie wszczęła Komisja Europejska w sprawie polskiego oporu dotyczącego przyjmowania uchodźców oraz wypowiedzi wicepremiera, ministra nauki i szkolnictwa wyższego, w której mówi o "samozagładzie elit europejskich".

W tym właśnie momencie Prawo i Sprawiedliwość wyniosło sprawy polskie poza ojczyznę. Wyniosło je siłą znikających tweetów.
Trwa ładowanie komentarzy...