"Kogo chce zabić ten policjant?". Internauci poruszeni zdjęciem munduru z plakietką "śmierć wrogom ojczyzny"

Nieregulaminowa plakietka z napisem "Śmierć wrogom ojczyzny" znalazła się na mundurze jednego z policjantów.
Nieregulaminowa plakietka z napisem "Śmierć wrogom ojczyzny" znalazła się na mundurze jednego z policjantów. fot. facebook.com/osrodekmonitorowania
Zdjęcie policjanta, który na mundurze ma plakietkę z napisem "śmierć wrogom ojczyzny” roznosi się po sieci z prędkością światła. Skrajna prawica uważa plakietkę za dowód na patriotyzm funkcjonariusza, inni widzą w niej dowód upadek standardów i sprzeniewierzenie się wartościom. Sama policja żąda usunięcia zdjęcia z internetu, twierdząc, że narusza jej dobre imię.

Fotografię opublikował na Facebooku Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. Przedstawia policjanta ze służb porządkowych, ubranego w czarny uniform. Na prawej kieszeni kamizelki taktycznej widać przyczepione dwie plakietki. Na jednej jest odblaskowy napis "Policja”, powyżej niej jest mniejsza i nieregulaminowa z wyszytymi słowami "Śmierć wrogom ojczyzny”.

CZY NASTĄPIŁO SKRAJNE UPOLITYCZNIENIE POLICJI -JEDNO ZDJĘCIE MÓWI WIĘCEJ NIŻ TYSIĄC SŁÓW To zdjęcie umundurowania...

Opublikowany przez Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych na 18 czerwca 2017
Hasło bojowe używane przez żołnierzy NSZ walczących z władzą komunistyczną w ostatnich latach kojarzone jest z faszyzującymi, skrajnie prawicowymi organizacjami, jak na przykład ONR. Przemarsze zwolenników Obozu Narodowo-Radykalnego często są zabezpieczane przez policję, tym bardziej dziwi, ze jeden z funkcjonariuszy pozwolił sobie na przypięcie plakietki z prawicowym hasłem. Zadaniem policji jest ochraniać i służyć, a nie zabijać ludzi o "niesłusznych" poglądach.
Zdjęcie budzi wiele emocji. Jest grupa ludzi, która wyraża szacunek dla funkcjonariusza. Inni pytają kogo i jak chce zabijać policjant z plakietką. Na Twitterze pojawiło się oświadczenie, w którym policja domaga się usunięcia fotografii z sieci. Zdaniem funkcjonariuszy narusza ono jej dobre imię.
Trwa ładowanie komentarzy...