Na początek kupiła 43 krzyże. Tak Beata Szydło rozpoczęła swoją karierę premiera

Beata Szydło rozpoczęła premierowanie od zakupów – nabyła 43 krzyże. Symbole religii chrześcijańskiej kosztowały łącznie ponad 3 tys. zł.
Beata Szydło rozpoczęła premierowanie od zakupów – nabyła 43 krzyże. Symbole religii chrześcijańskiej kosztowały łącznie ponad 3 tys. zł. fot. Jacek Marczewski / Agencja Gazeta
Od czego zaczęła urzędowanie na stanowisku premiera Beata Szydło? Okazuje się, że już cztery dni po zaprzysiężeniu szefowa rządu PiS kazała swoim urzędnikom kupić krzyże. O sprawie pisze "Super Express".

Symbole religii chrześcijańskiej posłużyły premier Szydło do obwieszenia ścian w Kancelarii Prezydenta. Część z nich polityk PiS przeznaczyła na rządowe prezenty. Łącznie 43 krzyże kosztowały podatnika 3106,82 zł, co daje średnio 72,25 zł za sztukę.

Centrum Informacyjne Rządu napisało, że krzyż jest nie tylko symbolem religijnym, ale i kulturowym. CIR pisze też, że "ukrzyżowanie" ścian w Kancelarii Premiera jest czymś normalnym.

Kilka dni temu opisywaliśmy sprawę Grażyny Juszczyk, nauczycielki z Krapkowic. Po tym, jak kobieta zdjęła krzyż cichaczem powieszony na ścianie pokoju nauczycielskiego, doświadczyła mobbingu ze strony kolegów nauczycieli z powodu bezwyznaniowości.

Sąd wydał prawomocny wyrok nakazujący dyrekcji szkoły przeproszenie nauczycielki i wypłatę odszkodowania. W sprawę wkroczyła jednak prokuratura, na której czele stoi Zbigniew Ziobro (jednocześnie minister sprawiedliwości w rządzie PiS). Prokuratura nie zgadza się z prawomocnym wyrokiem ws. szykanowanej nauczycielki – złożyła kasację do Sądu Najwyższego.

źródło: SE.pl
Trwa ładowanie komentarzy...