Kościół robi konkurencję Netflixowi? Wchodzimy na stronę parafii, a tam piracki Spiderman, Twin Peaks i Mumia

Na stronie parafii w Żarnowcu możemy odszukać linki do nielegalnych filmów i seriali. Duchowni bawią się w piratów czy to może atak hakerów?
Na stronie parafii w Żarnowcu możemy odszukać linki do nielegalnych filmów i seriali. Duchowni bawią się w piratów czy to może atak hakerów? Zrzut ekranu ze strony parafii w Żarnowcu
To brzmi jak nieśmieszny żart, ale taka jest prawda. Parafia pw. Zwiastowania Pana w Żarnowcu na Pomorzu ma na swojej stronie linki do nielegalnego oglądania filmów i seriali. Możemy je oglądać on-line, a lista jest ta całkiem spora.

"Spider-man", "Mumia", "Baywatch", "Twin Peaks", "Amerykańscy Bogowie" i kilka innych seriali i filmów. Łatwo jest tam trafić, bo proste wklepanie w wyszukiwarkę tytułu i interesującego nas odcinka wyświetla często witrynę parafii na pierwszej stronie. W przypadku serialu "Dolina Krzemowa" wyskakuje jako pierwszy link!
Na stronie parafii pirackie filmy i seriale nie są już tak łatwo dostępne. Wystarczy jednak wyszukać po haśle "stream" i voilà!
Już wcześniej podobny numer ktoś wykręcił innej parafii. Tym razem w Gdańsku. Jednak po filmach i serialach nie ma już ani śladu.

„Kto ma dwie suknie, niech [jedną] da temu, który nie ma; a kto ma żywność, niech tak samo czyni; a ten, kto posiada...

Opublikowany przez Remek Ambroziak na 3 czerwca 2017
Linki nie są dostępne na oficjalnej stronie w menu, ale niejako "ukryte". Raczej nie mamy tu do czynienia z sytuacją, w której duchowni "bawią" się w piratów. Prawdopodobnie to inni piraci wykorzystali lukę po stronie serwera i wrzucili tam pliki. Wszystko po to, by sami ich nie udostępniali u siebie. Wszak to nielegalne. Napisaliśmy maila do parafii, by porozmawiała o tym problemie z administratorem strony.
Trwa ładowanie komentarzy...