Szokujący sondaż Kantar Public. PiS ma poparcie aż 39 proc. Polaków, a opozycja chyli się ku upadkowi i rozdrobnieniu

Według sondażu Kantar Public, Prawo i Sprawiedliwość cieszy się poparciem aż 39 proc. Polaków, a na Platformę Obywatelską zagłosowałoby jedynie 18 proc. z nas.
Według sondażu Kantar Public, Prawo i Sprawiedliwość cieszy się poparciem aż 39 proc. Polaków, a na Platformę Obywatelską zagłosowałoby jedynie 18 proc. z nas. Fot. Adam Stępień / Agencja Gazeta
Im więcej skandali wokół Prawa i Sprawiedliwości, tym więcej Polaków ufa tej formacji? Takie wnioski nasuwa najnowszy sondaż Kantar Public. Z badania przeprowadzonego przez tę pracownię w dniach 2-7 czerwca wynika, że aż 39 proc. Polaków zagłosowałby na partię rządzącą, a konkurencja chyli się ku upadkowi i rozdrobnieniu.

Po tym, gdy Kantar Public na początku czerwca przepytał 1018 mieszkańców Polski w wieku powyżej 18 lat wynikło, iż politycy Platformy Obywatelskiej powinni zapomnieć, że jeszcze przed miesiącem ich partia szła łeb w łeb z Prawem i Sprawiedliwością. Dziś ugrupowanie Grzegorza Schetyny ma cieszyć się poparciem jedynie 18 proc. wyborców. I tracąc poparcie powoli zbliża się do ruchu Kukiz'15, który mimo kolejnego rozpadu nadal cieszy się sympatią 11 proc. Polaków.

Według Kantar Public, aż trzy partie znajdują się obecnie na progu wyborczym. Gdyby wybory parlamentarne odbywały się na początku czerwca, ok. 5-proc. wyniki notowałyby: Nowoczesna, Polskie Stronnictwo Ludowe, oraz Sojusz Lewicy Demokratycznej. Poniżej progu wyborczego znalazłyby się natomiast Wolność (3 proc.), Twój Ruch (2 proc.), oraz Razem (1 proc.).

Wyniki tego sondażu wyglądają tak, jakby przez polską sceną polityczną w ostatnim miesiącu przeszło istne tornado, które wszystko wywróciło do góry nogami. Od wczesnej wiosny serie badań różnych pracowni wskazywały bowiem, że PO i PiS zrównują się poparciem. Jeśli patrzeć tylko na sondaże Kantar Public, to wszyscy pamiętamy, że w połowie kwietnia ta pracownia wskazywała, iż różnica między ekipami Kaczyńskiego i Schetyny jest w granicach błędu statystycznego (28 proc. dla PiS i 27 proc. dla PO), a nieco ponad miesiąc temu PO o jeden punkt miało PiS wyprzedzać.


źródło: 300polityka.pl
Trwa ładowanie komentarzy...