47-letni Walijczyk, ojciec czwórki dzieci. Zidentyfikowano sprawcę zamachu pod meczetem w Londynie

Według brytyjskich mediów złapanym pod meczetem w Londynie sprawcą zamachu jest Darren Osborne z Walii.
Według brytyjskich mediów złapanym pod meczetem w Londynie sprawcą zamachu jest Darren Osborne z Walii. Fot. yotube.com/rt.com.uk
Brytyjscy dziennikarze zidentyfikowali sprawcę zamachu na wychodzących z londyńskiego meczetu muzułmanów. To 47-letni Walijczyk Darren Osborne, który w swojej okolicy dotąd znany był głównie jako przykładny ojciec czwórki dzieci. Wiadomo też, ile kosztowała go organizacja zamachu.

Według świadków jechać nim miało trzech mężczyzn. Udało się zatrzymać jednego z nich. – Chcę pozabijać wszystkich muzułmanów – miał krzyczeć. Mimo ogromnego wzburzenia tłum nie wziął odwetu na zatrzymany. Policja jeszcze nie potwierdza tożsamości zatrzymanego. Natomiast brytyjskim dziennikarza udało się zidentyfikować złapanego przez świadków. To 47-letni Darren Osborne.

He allegedly drove from South Wales for the attack in a rented van

Opublikowany przez Metro na 19 czerwca 2017
Mężczyzna miał wychować się w nadmorskim miasteczku w hrabstwie Somerset, skąd przeprowadził się w okolice walijskiego Cardiff. Jak podaje m.in. dziennik "Metro" Darren Osborne jest ojcem czwórki dzieci. W rodzinnym mieście wynajął vana, którym dokonał zamachu. Zapłacił 80 funtów, czyli około 380 zł.
źródło: "Metro"
Trwa ładowanie komentarzy...