"Niech przyjedzie skoro świt, zabierze brata i wyp... do Warszawy". Obraził Kaczyńskiego i już nie jest prezesem Wisły

Za obrazę Jarosława Kaczyńskiego został zawieszony w funkcji prezesa. Piotr Dunin-Suligostowski (pierwszy z prawej) ostro napisał i zarząd TS Wisła Kraków również łagodny dla niego nie był.
Za obrazę Jarosława Kaczyńskiego został zawieszony w funkcji prezesa. Piotr Dunin-Suligostowski (pierwszy z prawej) ostro napisał i zarząd TS Wisła Kraków również łagodny dla niego nie był. Fot. Jakub Ociepa / Agencja Gazeta
Piotr Dunin-Suligostowski prezes Towarzystwa Sportowego Wisła Kraków został zawieszony przez zarząd w pełnieniu funkcji. To kara za to, iż na portalu Krknews.pl pod informacją o odwiedzinach Marty Kaczyńskiej na Wawelu napisał kilka ostrych słów pod adresem Jarosława Kaczyńskiego. "Niech przyjedzie skoro świt, zabierze brata i wyp....do Warszawy" – stwierdził. I wywołał burzę.

Dlatego zarząd Towarzystwa Sportowego Wisła Kraków (klub znany głównie ze siatkarskich sukcesów) wydał oświadczenie, w którym czytamy, że "w związku z publikacjami medialnymi dotyczącymi wpisów Prezesa Zarządu Towarzystwa na portalach społecznościowych podjął decyzję o zawieszeniu Pana Piotra Dunina-Suligostowskiego w pełnieniu funkcji Prezesa Zarządu Towarzystwa Sportowego Wisła Kraków oraz funkcji członka Rady Nadzorczej Wisła Kraków S.A. do czasu jego powrotu z urlopu wypoczynkowego i złożenia stosownych wyjaśnień przed Zarządem Towarzystwa w ww. sprawie."

Oświadczenie Zarządu TS Wisła Kraków Zarząd TS Wisła Kraków informuje, że w związku z publikacjami medialnymi dotyczą...

Opublikowany przez Towarzystwo Sportowe Wisła Kraków na 19 czerwca 2017
Prezes Dunin-Suligostowski nie jest jednak jedynym mieszkańcem Krakowa, któremu nie podobają się comiesięczne wizyty Jarosław Kaczyńskiego na Wawelu. Cyklicznie dochodzi już do przepychanek pod Wawelem, gdy prezes Prawa i Sprawiedliwości odwiedza kryptę, w której spoczywa jego brat. Krakowianie nie chcą, aby groby królów zostały zawłaszczone przez jedną partię. Wizyty Marty Kaczyńskiej na grobie rodziców obywały się bez świty oficjeli i nie wywoływały tylu emocji.

źródło: "Gazeta Krakowska"
Trwa ładowanie komentarzy...