Kto komu zapłaci i ile. Pieniądze zaczynają krążyć między Opolem i TVP, a artyści czekają na decyzje Kurskiego

Wciąż nie wiadomo, kto wystąpi w Opolu we wrześniu.
Wciąż nie wiadomo, kto wystąpi w Opolu we wrześniu. Fot. Michał Grocholski / Agencja Gazeta
Władze TVP i prezydent Opola dogadali się w kwestii terminu festiwalu, a także w sprawach finansowych. Już zaczyna się przepływ pieniędzy między miastem i telewizją, ale nikt nie wie, kto będzie występował na scenie.

Miała być Maryla Rodowicz i Kayah, planowano też występ Andrzeja Piaseckiego i Jana Pietrzaka z Kabaretem Pod Egidą. Z tej listy, według portalu wirtualnemedia.pl, pewniakiem jest już tylko Pietrzak. Oraz to, że miasto, na mocy umowy między TVP a Opolem, nie będzie miało żadnego wpływu na to, kto wystąpi na scenie, tę kwestię bierze na swoje barki prezes TVP Jacek Kurski.

Kurski zobowiązał się, że TVP zadba, by poziom artystyczny nie odbiegał od ubiegłorocznych edycji Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki, ale czy zagra Maryla Rodowicz, Kasia Nosowska czy Zenek Martyniuk dowiemy się dopiero za jakiś czas.

Póki co wiadomo, że TVP zobowiązała się oddać miastu 400 tysięcy złotych, z 800 tysięcy jakie Opole miało zapłacić za organizację imprezy. Z kolei Opole będzie musiało wykupić reklamy za 200 tysięcy zł, które na antenie TVP będą promować wrześniową imprezę. A TVP z kolei zapłaci miastu 65 tysięcy za wynajem amfiteatru i 100 tysięcy za znak towarowym, jakim jest Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu.

źródło: wirtualnemedia.pl
Trwa ładowanie komentarzy...