Ten filmik chwyta za serce. Tak polskie dzieci w Dubaju śpiewają Mazurka Dąbrowskiego tuż przed podwórkowym meczem

Dzieci w Dubaju przed meczem na podwórku śpiewają hymn.
Dzieci w Dubaju przed meczem na podwórku śpiewają hymn. Screen z YouTube / Konrad Kobendza
Sceneria niczym nie przypomina wielkiego widowiska sportowego, ot – zwykłe podwórko, nawet nie widać bramek, możliwe, ze wymalowano je na murze. A jednak te dzieciaki wiedzą, jak piłkarze reprezentacji powinni się zachować i przed grą odśpiewały Mazurka Dąbrowskiego. Scena z dalekiego Dubaju chwyta za serce.

"Gdyby z takim zaangażowaniem zagrała polska kadra U21, awans byśmy mieli w kieszeni", "należałoby wysłać tym piłkarzom koszulki reprezentacji", "nie było ani transmisji w Polsacie ani komentarza Birka, ale emocje sięgnęły zenitu" – to tylko niektóre z komentarzy pod postem, w którym umieszczono nagranie. Krótki filmik, na którym stoją dzieci na chwilę przed rozpoczęciem gry w piłkę.
Nie ma boiska, nawet zwykłego "orlika”. Nie ma trybun, widać, że operator kamery stoi na tym samym poziomie, co gracze. Ci też nie przypominają reprezentacji Polski, każdy w innej koszulce, ale wszyscy z takim samym przejęciem trzymają rękę na lewej piersi i śpiewają hymn. Brak doniesień prasowych na temat tego z kim grali i jaki był wynik spotkania.

Nie wiadomo nawet, na którym "stadionie” toczyła się rywalizacja, poza tym, że mecz miał miejsce gdzieś w Dubaju. Ale jeśli te dzieci grały z takim zacięciem, jak śpiewały hymn, to właściwie o wynik można być spokojnym.
Trwa ładowanie komentarzy...