4 w 1. Ten komputer to coś więcej niż klasyczny laptop

Yoga 910, z ekranem 4K i praktycznie niewidocznymi ramkami, to laptop, który można ustawić pod każdym kątem. Służy do tego specjalny zawias 360°
Yoga 910, z ekranem 4K i praktycznie niewidocznymi ramkami, to laptop, który można ustawić pod każdym kątem. Służy do tego specjalny zawias 360° Materiały prasowe
W pociągu czy na mieście – bez różnicy. Niezależnie od tego, czy spędzamy czas na służbowych rozjazdach, czy spacerach po betonowej dżungli trudno nam wypaść z codziennego obiegu. A czasy mamy takie, że rytm nadaje mu internet. Przenośne urządzenia stają się więc przedłużeniem naszych dłoni. Co jednak wtedy, gdy ekran smartfonu jawi się jako zbyt mały, a zarazem nie uśmiecha się nam targanie ze sobą elektronicznej ''cegły''? Jesteśmy bez wyjścia? Niekoniecznie.

Szybki rekonesans na rynku wystarczy, aby znaleźć pośrednie rozwiązanie, które idealnie zaspokoi potrzebę tak istotnej mobilności, jak i oczekiwanego po niej komfortu. Z ciekawą propozycją w tej materii wychodzi Lenovo, który nowoczesnym ludziom pragnącym mieć zawsze pod ręką technologiczne gadżety ma do zaoferowania wydajny i zgrabny laptop Yoga 910.

Więcej niż laptop
Jedno z najnowszych i najnowocześniejszych urządzeń Lenovo może być wykorzystane na 4 różne sposoby – nie tylko jako klasyczny laptop, ale także jako podstawka, ''namiot'', a nawet tablet. Wszystko dzięki technologii 360, która urzeczywistniła się za sprawą zaawansowanego bransoletowego zawiasu. Wyjątkowo funkcjonalny element pozwala na płynne otwieranie pokrywy i utrzymywanie ekranu dotykowego pod dowolnym kątem, jak tylko użytkownikowi pasuje.
Skoro mowa o wizytówce każdego laptopa, to omawiany model może poszczyć się dostosowanym do rozdzielczości 4 K szerokokątnym ekranem z bardzo wąską obudową i niemalże bezramkowym wyświetlaczem. Jego ultracienka krawędź nie przekracza 5 mm. Dzięki tym rozwiązaniom przenośny komputer zapewnia oglądanie dokumentów, fotek, filmów, gier czy stron internetowych w krystalicznej ostrości, widowiskowej rozdzielczości i pod każdym kątem.

Z Yoga 910 możemy praktycznie się nie rozstawać. To efekt jego niezwykle wygodnych gabarytów. Grubość poręcznego komputera wynosi 14,3 mm, a jego waga zamyka się w 1,38 kg. Sprzyjające mobilności wymiary, lekkość oraz smukłość czynią z najnowszego dziecka Lenovo nieodłącznego towarzysza do pracy czy rozrywki.


Topowe podzespoły
Na pokładzie ultramobilnego lapka znalazł się wydajny procesor najnowszej generacji Intel Core i7 i zintegrowana karta graficzna Intel HD Graphics w najwyższej opcji. Owa kombinacja pozwala bezproblemowo oglądać filmy w bardzo wysokiej rozdzielczości, a także rozegrać kilka rundek przy mniej wymagających grach. Przy takim użyciu komputer śmiało wytrzyma bez zasilacza aż 15 godzin. Co ciekawe, załączoną baterię można też wykorzystać jako ładowarkę do smartfonu. Służy do tego port USB z funkcją ładowania Always-On.
Jeden z atutów Yoga 910 stanowi niewątpliwie czytnik linii papilarnych, który bezpieczeństwo, szybkość w gotowości do pracy i personalizację złączył w jedną innowacyjną nowinkę. Ma ona wielofunkcyjne zastosowanie – od błyskawicznego i bezpiecznego logowania bez hasła, po szybkie zakupy w sieci. W rezultacie czytnik staje się niejako kluczem otwierającym dostęp do zasobów laptopa.

Mając na względzie panującą modę na słuchanie muzyki poza domem, producent zadbał jeszcze o wysoką jakość oprawy dźwiękowej. Yoga 910 komunikuje się z użytkownikiem przez głośniki stereo JBL z systemem Dolby Audio Premium. Z kolei wbudowany mikrofon podrasowano technologią redukcji szumu, która wycisza dźwięki w tle. O jej przydatności można zwłaszcza przekonać się, ucinając sobie w plenerze zdalną pogawędkę z kumplem czy koleżanką.
Stylowy gadżet
Yoga 910 zaprojektowano tak, aby z dumą pokazywać go światu. Wydajne podzespoły zamknięto w aluminiowej obudowie wyróżniającej się jednolitą konstrukcją i bransoletowymi zawiasami. Do wyboru przyszły posiadacz tego sprzętu ma trzy warianty kolorystyczne: złoty, srebrny i metaliczny szary. Ponieważ komputer ma być elastycznym narzędziem, wykonano go z wytrzymałych materiałów.
Zgodnie z najnowszymi trendami laptop pracuje na ostatnio wydawanym Windowsie 10. Ciepło przyjęta przez krytyków i użytkowników najnowsza wersja systemu operacyjnego Microsoftu oferuje szybką technologię uruchamiania Fast Startup, powrót ukochanego menu Start, nową przeglądarkę Microsoft Edge, a także osobistego inteligentnego asystenta Cortana.

Więcej informacji o Yoga 910 można znaleźć na oficjalnej stronie producenta.

Artykuł powstał we współpracy z Lenovo

Trwa ładowanie komentarzy...