Rozpoczęła się pierwsza bitwa Wojsk Obrony Terytorialnej. O honor, bo nazwano ich bandytami

Gen. Wiesław Kukuła , dowódca Wojsk Obrony Terytorialnej złożył zawiadomienie do prokuratury. Uważa, że jego żołnierze zostali zniesławieni.
Gen. Wiesław Kukuła , dowódca Wojsk Obrony Terytorialnej złożył zawiadomienie do prokuratury. Uważa, że jego żołnierze zostali zniesławieni. Fot.Sławomir Kamiński/Agencja Gazeta
Będę bronił ich honoru do upadłego – zapewnia gen. Wiesław Kukuła. Dowódcy ukochanej formacji Antoniego Macierewicza nie spodobało się określenie "bandyci", jakie padło pod adresem żołnierzy WOT.

– Mając na uwadze potrzebę obrony honoru żołnierza Wojska Polskiego wynikająca wprost z roty przysięgi wojskowe, złożyłem zawiadomienie do prokuratury w sprawie możliwości popełniania przestępstwa związanego z nazwaniem żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej "bandytami" – poinformował gen. Wiesław Kukuła.

Sprawa trafiła do Prokuratury Rejonowej Warszawa Żoliborza. Prowadzone jest w kierunku złamania paragrafu 2 artykułu 216 Kodeksu karnego, który mówi o znieważeniu. Słowa pod adresem WOT miały paść na jednym z portali internetowych. Generał nie ujawnił, którym.– Będę do upadłego bronił honoru podległych mi żołnierzy. Mundur polskiego żołnierza nie może być szkalowany – zapewnił na konferencji prasowej.

Na profilu WOT generał był bardziej ostry w słowach. W odezwie do sowich podwładnych napisał: – Trzymamy szyk! Bronimy honoru!

Trzymamy szyk! Bronimy honoru! Do oficerów, podoficerów i szeregowych Wojsk Obrony Terytorialnej! W ostatnich dniach,...

Opublikowany przez Wojska Obrony Terytorialnej na 23 czerwca 2017
Wiesław Kukuła dowodzi WOT od 10 stycznia tego roku. Wcześniej szefował Jednostka Wojskową Komandosów w Lublińcu. "Terytorialsi", jak czasem nazywani są żołnierze WOT, są najmłodszą polską formacją. Docelowo mają liczyć blisko 60 tys. żołnierzy. Od początku powstania "oczko w głowie" ministra Antoniego Macierewicza budzi kontrowersje. Ostatnio falę krytyki wywołała wypowiedź jednego z dowódców, który stwierdził, że żołnierze będą prowadzili rozpoznanie także w swoim otoczeniu. Generał Kukuła jednoznacznie zaprzeczył takim pomysłom.
Źródło: "Telewizja Republika"
Trwa ładowanie komentarzy...