Myśleli o refomie Zalewskiej zamiast o świadectwach? W Gdańsku uczniowie zamiast na wakacje, muszą wrócić do szkoły

Zamiast myśleć o wakacjach czy studiach uczniowie gdańskich szkół muszą sprawdzić swoje świadectwa. Zdaniem władz Gdańska jest bałagan, bo oświata przechodzi koleje zmiany, tym razem reformę minister Zalewskiej.
Zamiast myśleć o wakacjach czy studiach uczniowie gdańskich szkół muszą sprawdzić swoje świadectwa. Zdaniem władz Gdańska jest bałagan, bo oświata przechodzi koleje zmiany, tym razem reformę minister Zalewskiej. Fot. Rafał Malko/Agencja Gazeta
Tysiące świadectw w gdańskich szkołach stało się nieważnych, po tym jak na kartkach zapomniano wpisać odpowiednie symbole oraz wydrukowano złe szablony. Problem jest poważny, bowiem komisje rekrutujące mogą nie przyjąć złych świadectw. Dyrektorzy gdańskich szkół muszą sprawdzić dokumenty i wymienić na prawidłowe. Wiceprezydent Gdańska tłumaczy, że mógł wkraść się błąd, bo "intensywnie przygotowywaliśmy się do wdrożenia tzw. reformy oświaty".

– Prosimy o potraktowanie tej sytuacji szczególnie pilnie, gdyż np. uczniowie kończący szkołę ponadgimnazjalną składają już dokumenty na uczelnie wyższe, a nikt z nas nie chciałby naszych gdańskich uczniów stawiać w trudnej sytuacji – Piotr Kowalczuk wiceprezydent Gdańska napisał na profilu społecznościowym.

!!!UWAGA DYREKTORZY PLACÓWEK OŚWIATOWYCH!!! W związku z docierającymi do organu prowadzącego informacjami o możliwych...

Opublikowany przez Piotr Kowalczuk na 23 czerwca 2017
Uczniowie, zamiast cieszyć się wakacjami muszą wrócić do szkoły po właściwy dokument. Chodzi o to, że na niektórych zabrakło odpowiednich symboli, a w kolejnej szkole wydrukowano świadectwa na złych szablonach. Dyrektorzy szkół mają sprawdzić dokumenty, czy "nadruk na czysty właściwy druk uwzględnia Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 18 stycznia 2017 roku.

Wiceprezydent nie dziwi się pomyłkom. – W ostatnich miesiącach przechodziliśmy wiele zmian w przepisach oraz bardzo intensywnie przygotowywaliśmy się do wdrożenia tzw. reformy systemu oświaty – tłumaczył w swoim oświadczeniu.

Rodzice uczniów nie kryją zirytowania.

Źródło: Dziennik Bałtycki
Trwa ładowanie komentarzy...