Turniej, który spełnia marzenia. Dzięki tej akcji dzieci mogą poczuć się jak Lewandowski czy Ronaldo

Już 15-16 lipca w Warszawie odbędą się V Mistrzostwa Świata Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej. Polską reprezentować będzie najlepsi zawodnicy VIII Mistrzostw Polski
Już 15-16 lipca w Warszawie odbędą się V Mistrzostwa Świata Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej. Polską reprezentować będzie najlepsi zawodnicy VIII Mistrzostw Polski Materiały prasowe
Z myślą o dzieciach, które ze względu na trudną sytuację materialną czy społeczne wykluczenie mają w życiu ,,pod górkę”, powstała wyjątkowa inicjatywa, jaką są Mistrzostwa Świata Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej. Poprzez uczestnictwo w Małym Mundialu młodzież uczy się, że dzięki wytrwałości, sportowej pasji oraz poświęceniu, każdy może osiągnąć sukces i spełnić swoje marzenia.

W organizowanych przez Stowarzyszenie ,,Nadzieja na Mundial” Mistrzostwach Świata Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej dzieci mogą wygrać znacznie więcej niż mecz, mogą wygrać lepszy start w dorosłe życie. Obecnie to największe tego typu wydarzenie futbolowe skierowane do dzieci z Domów Dziecka na świecie. Zgodnie z ideą Mistrzostw Świata zespoły z różnych części globu przyjeżdżają do Warszawy żeby zawalczyć o puchar oraz wyróżnienia indywidualne.

Od pierwszej edycji Turnieju sponsorem głównym wydarzenia jest Continental Opony Polska. Wspiera jego przygotowania i realizację. Jest także fundatorem nagród i dodatkowych atrakcji dla dzieci i kibiców w trakcie trwania zawodów. W tym roku firma przyznała także specjalną nagrodę wszystkim uczestnikom tegorocznych VIII Mistrzostw Polski Dzieci z Domów Dziecka, które odbyły się w kwietniu na warszawskim Bemowie – wyjazdy i bilety na mecze rozegrane w ramach Mistrzostwa Europy UEFA Under-21.

Dzięki nagrodzie ufundowanej przez Continental Opony Polska - w ramach kampanii pod hasłem ''Pasja napędzana niemiecką technologią'' – prawie 400 dzieci z Domów Dziecka z biletami w dłoniach kibicowało wschodzącym gwiazdom futbolu – najlepszym zawodnikom poniżej 21 roku życia.


– Wierzymy, że dzięki takim akcjom dzieci uwierzą we własne siły oraz zrozumieją, że sportowa pasja i ciężka praca mogą zmienić ich życie. Cieszymy się, że nasza pasja do motoryzacji wspiera ich piłkarską pasję! – nie ukrywa satysfakcji Ewa Ostapczuk–Wasilewska, Event, Media & Communications Manager w Continental Opony Polska.
V Mistrzostwa Świata Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej odbędą się już 15-16 lipca na Stadionie Miejskim Legii Warszawa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego. Na stadionie przy ul. Łazienkowskiej 3 zmierzą się ze sobą 24 drużyny z 3 kontynentów. Na murawę wbiegną młodzi zawodnicy z drużyn reprezentujących kraje europejskie (m.in. Niemcy, Francja, Estonia, Litwa, Węgry, Serbia, Słowenia, Irlandia, Holandia, Rosja, Hiszpania), azjatyckie (m.in. Japonia, Jordania, Tajlandia, Wietnam, Palestyna) i afrykańskie (Egipt).

W Turnieju weźmie udział także zespół w biało-czerwonych barwach, złożony z najlepszych zawodników VIII Mistrzostw Polski Dzieci z Domów Dziecka. Do walki o puchar i tytuł Mistrza Świata reprezentację Polski poprowadzi Krzysztof Kot, zdobywca złotego medalu na pierwszych Mistrzostwach Świata Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej w 2013 roku.

Na wszystkich kibiców, którzy w niedzielę 16 lipca o godzinie 10:00 przyjdą na stadion Legii Warszawa, czeka mnóstwo atrakcji. Jedną z nich jest Targ Śniadaniowy, podczas którego będzie można spróbować przysmaków typowych dla krajów biorących udział w Mistrzostwach. Organizatorzy zadbali również o zabawy z nagrodami dla najmłodszych uczestników. Będzie można zagrać w gry i zabawy piłkarskie, m.in. jorkyball i piłkarzyki czy rozegrać minimecze. Ponadto, Continental Opony Polska przygotował widowiskowy konkurs
dla strzelców i bramkarzy – ContiTest.

O godz. 13.00 otwarta zostanie Strefa Gwiazd, gdzie fani będą mogli spotkać gości specjalnych Mistrzostw: piłkarzy, aktorów, dziennikarzy i youtuberów. Wszyscy oni wezmą udział w Meczu Gwiazd: Telewizja vs Internet, który zostanie rozegrany o godz. 16.00, po finałach Mistrzostw Świata. Imprezę zamknie uroczysta gala, podczas której szczęśliwym uczestnikom sportowej rywalizacji wręczone zostaną pamiątkowe nagrody.
To już piąte Mistrzostwa Świata, które Stowarzyszenie ,,Nadzieja na Mundial” organizuje
razem z Continental Opony Polska. Producent opon i wiodący dostawca dla branży motoryzacyjnej od 2011 roku jest także głównym sponsorem lokalnych rozgrywek - Mistrzostw Polski - i wspiera najlepsze drużyny piłkarskie złożone z wychowanków placówek opiekuńczych z całej Polski. Do tej pory odbyło się 7 turniejów Mistrzostw Polski i 4 edycje Mistrzostw Świata, w których łącznie udział wzięło ponad 3000 młodych zawodników z 30 krajów.

Artykuł powstał we współpracy z Continental

Trwa ładowanie komentarzy...