Potrzebujesz porady seksuologa, uzbrój się w cierpliwość? Rząd chce cię wysłać do psychiatry

Jeśli rząd przeforsuje zmiany, seksuologię czeka zapaść – alarmuje Polskie Towarzystwo Medycyny Seksualnej. Pacjenci już czekają w długich kolejkach.
Jeśli rząd przeforsuje zmiany, seksuologię czeka zapaść – alarmuje Polskie Towarzystwo Medycyny Seksualnej. Pacjenci już czekają w długich kolejkach. fot. Wojciech Surdziel / Agencja Gazeta
Polskie Towarzystwo Medycyny Seksualnej bije na alarm: rząd chce wprowadzić złą zmianę w dostępie do zawodu seksuologa. Zamierza ograniczyć możliwość specjalizacji w seksuologii tylko do psychiatrów. To oznacza, że osoby potrzebujące porady z dziedziny seksuologii będą musiały zapisać się do psychiatry, a także, że możliwość leczenia problemów natury seksualnej będzie jeszcze bardziej ograniczona, niż teraz.

O sprawie poinformowało na Facebooku Polskie Towarzystwo Medycyny Seksualnej. PTSM wyraża zaniepokojenie i wprost ostrzega, że "ograniczenie dostępu do specjalizowania spowoduje zapaść w tej dziedzinie". Lekarze przypominają, że już teraz dostanie się na wizytę do seksuologa jest długotrwałym procesem, bo liczba specjalistów z tej dziedziny jest najmniejsza spośród wszystkich specjalności medycznych. "Ucierpią na tym pacjenci, jak również zwiększy się niedostatek biegłych opiniujących w sprawach karnych. Liczymy na dialog z Ministrem Zdrowia w tej sprawie" – kończą swój wpis eksperci.

Polskie Towarzystwo Medycyny Seksualnej wyraża zaniepokojenie w związku z planowanym ograniczeniem dostępności do...

Opublikowany przez Polskie Towarzystwo Medycyny Seksualnej na 5 lipca 2017
PTSM nie wspomina o kolejnym aspekcie ograniczenia specjalizacji seksuologicznej do psychiatrów – w związku ze stygmatyzacją leczenia psychiatrycznego, wielu pacjentów zrezygnuje z konsultacji seksuologicznej. Kilka dni temu naTemat pisał o zmianie w programie wychowania do życia w rodzinie. Rząd PiS będzie wymagał m.in., aby uczniowie potrafili zachwalać zalety utraty dziewictwa/prawictwa po ślubie i potępiać zabieg przerwania ciąży.
Trwa ładowanie komentarzy...