Czy minister to magister? Posłowie PO pytają o dyplom i pracę magisterską ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka

Czy minister ma magistra? Posłowie PO mają co do tego wątpliwości.
Czy minister ma magistra? Posłowie PO mają co do tego wątpliwości. Fot. Marek Podmokły / Agencja Gazeta
Posłowie Platformy Obywatelskiej zastanawiają się, czy Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury ma wyższe wykształcenie. W ten sposób odnoszą się do plotek, mówiących, ze Adamczyk zaczął studia od razu od trzeciego roku. On sam odcina się od spekulacji i głośno mówi o pomówieniach.

Sprawa ciągnie się od lutego. To wówczas Artur Dunin, łódzki poseł Platformy Obywatelskiej wystąpił z zapytaniem o to, jakie wykształcenie ma minister infrastruktury. Chciał się dowiedzieć, jaki był temat pracy magisterskiej i czy prawdą jest, że do jej obrony przystąpił mając już dyplom w ręku. Dunin zwracał uwagę, że nie ma jasności nawet co do tego, na jakim kierunku studiował Adamczyk i ile lat trwała jego nauka.

Rzecznik ministerstwa Szymon Huptyś przyznaje, że insynuacje na temat wykształcenia ministra pojawiają się od jakiegoś czasu, ale wszystkie spekulacje są pozbawione podstaw. Huptyś stwierdza kategorycznie, że minister magistra ma. Sam Adamczyk także mówi o tym, ze wszystko to są pomówienia, ale pracy magisterskiej pokazywać nie zamierza, bo nie należy to do zakresu informacji publicznej.

Całe zamieszanie zaczyna przypominać aferę związaną z wykształceniem prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego. Jemu też wytknięto, że choć ukończył studia, to nie obronił pracy magisterskiej i w świetle prawa nie może się pochwalić posiadaniem wyższego wykształcenia, co ówczesna opozycja wielokrotnie wykorzystywała do ataków na prezydenta.
Trwa ładowanie komentarzy...