Oto nowe bulteriery PiS. Błaszczak i Terlecki własnym ciałem zasłonili Kaczyńskiego przed... książką o rządach prawa

Jaką pozycję Jarosław Kaczyński ma w PiS? Aby odpowiedzieć na to pytanie można pisać doktoraty, setki artykułów, albo... pokazać kilkusekundowy fragment nagrania ze środowych obrad Sejmu. Na którym widać, jak prezesa Kaczyńskiego przed otrzymaniem od posła Platformy Obywatelskiej książki o rządach prawa własnym ciałem obronili wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki oraz minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak.

Tego nie wymyśliliby nawet scenarzyści "Ucha prezesa". Podczas wczorajszych obrad Sejmu, w czasie których odbyły się głosowania przesądzające o upadku trójpodziału władzy w Polsce, Michał Szczerba z Platformy Obywatelskiej chciał wręczyć Jarosławowi Kaczyńskiemu podręcznik dla polityków o rządach prawa. Najpierw położył tę książkę na ławie, w której zasiada prezes Prawa i Sprawiedliwości, ale natychmiast na ziemię zrzucił ją siedzący obok Mariusz Błaszczak. Już to było obrazkiem bardzo wymownym, ale na tym się nie skończyło.
Szczerba bowiem podręcznik o rządach prawa podniósł i chciał znowu wręczyć go nieformalnemu przywódcy Polski. Wtedy własnym ciałem Jarosława Kaczyńskiego zasłonili jego najwierniejsi współpracownicy. Jak już informowaliśmy w naTemat, za plecami Ryszarda Terleckiego i Mariusza Błaszczaka prezes PiS miał poczuł się bardzo pewny siebie. – Idź stąd, gówniarzu! – rzucił do posła PO.
Trwa ładowanie komentarzy...