Kancelaria Prezydenta wbija szpilę PiS-owi. Człowiek Dudy pochwalił polityka, który mocno naraził się na Nowogrodzkiej

Kancelaria Prezydenta wbija szpilę PiS-owi. Prezydencki minister Krzysztof Łapiński pochwalił polityka, który mocno naraził się na Nowogrodzkiej, posła Łukasza Rzepeckiego.
Kancelaria Prezydenta wbija szpilę PiS-owi. Prezydencki minister Krzysztof Łapiński pochwalił polityka, który mocno naraził się na Nowogrodzkiej, posła Łukasza Rzepeckiego. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Odważny młody poseł, który jako jedyny postawił się całej partii – tak nieznany dotąd szerzej parlamentarzysta PiS Łukasz Rzepecki oceniany jest przez opozycję. Obóz władzy wolałby raczej czyn Rzepeckiego przemilczeć, ale... Okazuje się, że gest młodego posła został doceniony w Pałacu Prezydenckim.

Łukasz Rzepecki to najmłodszy poseł w tej kadencji Sejmu. Na Wiejską trafił w wieku 22 lat, wcześniej pracował w biurze byłego już rzecznika PiS Marcina Mastalerka. Po niecałych dwóch latach w poselskich ławach młody parlamentarzysta postanowił zrobić wokół siebie szum. Podczas debaty nad partyjnym pomysłem wprowadzenia opłaty paliwowej zagrzmiał z trybuny, że ustawa ta jest "zła, antyludzka i antyobywatelska" i zebrał oklaski od całej opozycji.

ZUCH!!! Dla Polski jedyna nadzieja w młodych. Jasna, logiczna, prosta ocena planu podwyżki ceny paliwa. Bez tej całej durnej politycznej nadbudowy. No i najważniejsze - odwaga. Bez niej nie ma wolności. Dobrego Dnia!

Opublikowany przez Paweł Kukiz na 13 lipca 2017
Obóz władzy czyn Rzepeckiego komentował raczej niechętnie. "Młody, bardzo fajny chłopak, ale niepotrzebnie użył tych słów. Słowa trzeba dobierać" – oceniał w "Salonie Politycznym Trójki" poseł PiS Tadeusz Cymański. Jednak wsparcie dla Łukasza Rzepeckiego napłynęło z nieco nieoczekiwanego kierunku. Prezydencki minister, rzecznik Andrzeja Dudy, Krzysztof Łapiński pochwalił w rozmowie w TOK FM i samego młodego posła, i jego odważny gest.
Krzysztof Łapiński
rzecznik Prezydenta RP

To przede wszystkim fajny człowiek. Rozsądny i bardzo bardzo mądry poseł. Dodatkowo też okazuje się, że jest odważny, potrafi mieć własne zdanie. Często takie, które jest pod prąd oficjalnej linii partyjnej.

To nie pierwszy dowód na to, że Andrzej Duda raz po raz próbuje się wybić na niepodległość i prowadzi cichą wojnę z PiS. Choć może i nie taką cichą, zważywszy na pierwsze weto wobec ustawy istotnej dla PiS.

źródło: TOK FM
Trwa ładowanie komentarzy...