Belweder będzie udawał Buckingham Palace. Wszystko po to, żeby William i Kate poczuli się jak w domu

Belweder przed dwa dni lipca będzie udawał Buckingham Palace.
Belweder przed dwa dni lipca będzie udawał Buckingham Palace. Fot. Adam Stępień / Agencja Gazeta
Krzysztof Szczerski w imieniu prezydenta Andrzeja Dudy zapowiedział, że brytyjska para książęca, która już za kilka dni przyleci do Warszawy, zamieszka w Belwederze. Zdaniem prezydenckiego ministra, dzięki temu książę William wraz z księżną Kate i dziećmi poczują się jak w domu.

Polskie władze chcą, by brytyjska para książęca poczuła się w Warszawie jak u siebie, dlatego zamieszkają oni w Belwederze. Krzysztof Szczerski zapewniał, że książęce dzieci będą mogły bawić się nawet w belwederskich ogrodach. I choć otwarcie trzeba przyznać, że pomysł z ugoszczeniem następcy tronu w Belwederze jest dobry, to jednak trudno porównywać mały, urokliwy pałacyk z Buckingham Palace.

Brytyjska para książęca przyleci do Polski 17 lipca z dwudniową wizytą. Księcia Williama i Kate będzie można spotkać na Krakowskim Przedmieściu, gdzie udadzą się na spacer razem z parą prezydencką. Wspólnie z Andrzejem i Agatą Dudą zwiedzą Muzeum Powstania Warszawskiego, a książę William wygłosi przemówienie do młodych przedsiębiorców w Warsaw Spire. Kolejny dzień William i Kate spędzą w Gdańsku. Tam ze specjalnym bursztynowym prezentem w Dworze Artusa będzie na nich czekał prezydent miasta Paweł Adamowicz.

źródło: tvn24
Trwa ładowanie komentarzy...