To może spotkać posłów, którzy zagłosowali za reformą KRS. "Kornel poparłeś? To koniec z podawaniem ręki"

Waldemar Kuczyński znów ostro wyraził swoje poglądy. Pożegnał się z dawnym kolegą Kornelem Morawieckim.
Waldemar Kuczyński znów ostro wyraził swoje poglądy. Pożegnał się z dawnym kolegą Kornelem Morawieckim. Fot. sceen/facebook.com/wkuczynski
Dwaj dawni opozycjoniści nie są już kolegami. Kornel Morawiecki, poseł i lider ugrupowania "Wolni i Solidarni" musiał się zdziwić zachowaniem publicysty, Waldemara Kuczyńskiego. Publicznie nie podął mu ręki za poparcie ustaw o sądownictwie.

Widać, że rządy Prawa i Sprawiedliwości coraz bardziej dzielą, również towarzysko. Dwaj dawni opozycjoniści spotkali się pod ambasadą Francji. Jak wynika ze zdawkowej relacji w mediach społecznościowych spotkanie nie zaczęło się w przyjaźnie. Waldemar Kuczyński, min. były minister przekształceń własnościowych zapytał Kornela Morawieckiego: – Poparłeś ustawy sądowe? Lider "Wolnych i Solidarnych" potwierdził, że i owszem. Na to Kuczyński: – To koniec z podawaniem ręki.
Kornel Morawiecki dostał się do Sejmu z listy Kukiz’15. Rozstał się z nim w maju i założył własne koło poselskiej. Zmiany ustawy sądowej zbulwersowały nie tylko Waldemara Kuczyńskiego. Wczoraj wieczorem pod Sejmem protestowali Obywatele RP. Natomiast posłowie opozycji wzywają do protestu na jutro, o godz. 15.
  • ZOBACZ TAKŻE:
  • Sąd
Trwa ładowanie komentarzy...