Ten wpis na Twitterze mówi wszystko o PiS. Rząd Beaty Szydło idzie ramię w ramię z Erdoganem

MSZ wystosowało dziś wpis na Twitterze o treści, która bardzo zbulwsersowała internautów.
MSZ wystosowało dziś wpis na Twitterze o treści, która bardzo zbulwsersowała internautów. Fot. 140journos/Twitter.com
Jeden wpis Ministerstwa Spraw Zagranicznych na Twitterze mówi więcej o rządach Prawa i sprawiedliwości, niż tysiące opracowań naukowych i głosy wszystkich politologów razem wziętych. Polski MSZ podkreślił dziś solidarność i przyjaźń z Turcją, w pierwszą rocznicę nieudanego zamachu stanu.

Internauci śledzący Twitter MSZ przeżyli dziś niemały szok. Tak duży, że niektórzy wręcz pytają, czy przypadkiem ktoś nie włamał się na profil Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Inni pytają, czy w MSZ ktoś przypadkiem nie zwariował, przy czy wiele postów nie nadaje się zwyczajnie do zacytowania.

W pierwszą rocznicę nieudanej próby obalenia Recepa Erdogana polski rząd staje po stronie dyktatora, który twardą ręką rządzi Turcją.
Hipoteza o włamaniu na profil upada jednak, gdy przypomnimy sobie wszystkie pochlebne wypowiedzi pod adresem Turcji i Erdogana, jakie w ostatnich latach padały z ust polityków PiS. Jarosław Kaczyński porównywał Warszawę do Ankary i mówił, że "trzeba zrobić wszystko, by Polska była tym, czym jest dziś Turcja. O niej się mówi, ze to jest poważne państwo".

W drodze do zniszczenia prawa wyprzedzacie Erdogana – zauważa jeden z komentujących wpis na Twitterze MSZ. Inni pytają się, jak to jest możliwe, że rząd PiS popiera islamski zamach stanu. wielu internautów zauważa, że wpis nie jest tak naprawdę niczym dziwnym, ani tym bardziej szokującym. "Dyktatura wspiera dyktaturę", "dyktatorzy wszystkich krajów łączcie się" – to tylko niektóre z postów oburzonych komentatorów.
Trwa ładowanie komentarzy...