"To była prowokacja". Ekolog uderzył w twarz dyrektora Lasów Państwowych w Giżycku, żeby zdobyć dowody na łamanie prawa?

Ekolodzy bronią Puszczy Białowieskiej. Tymczasem leśnicy oskarżają, jednego z aktywistów o napaść.
Ekolodzy bronią Puszczy Białowieskiej. Tymczasem leśnicy oskarżają, jednego z aktywistów o napaść. Fot. Agnieszka Sadowska / Agencja Gazeta
Walka o Puszczę Białowieską nabiera brutalności. Z reguły to ekolodzy skarżyli się na złe traktowanie, ale tym razem, to leśnicy oskarżają. Ofiara napaści ekologa miał paść dyrektor Zakładu Transportu i Spedycji Lasów Państwowych w Giżycku.

W Puszczy Białowieskiej trwa protest ekologów przeciw decyzji ministra Jana Szyszko. Nie zgadzają się, aby w parku narodowym, zwłaszcza w ścisłych rezerwatach były wycinane świerki zaatakowane przez korniki.
Ekolodzy m.in. przykuli się do maszyn, aby powstrzymać wycinkę. Policja i Straż Leśna siłą usuwała ekologów. Giżycki zakład wysłał 78 wezwań do zapłaty za blokowanie sprzętu. Leśnicy ostrzegają, że w razie odmów skierują przeciw nim pozwy do sądów.

Właśnie z tego powodu, 14 lipca do sekretariatu ZTiS LP w Giżycku zgłosił się działacz Fundacji Las Naturalny z prośbą o rozmowę z dyrektorem zakładu. Miał mu grozić paragrafami przepisów prawa unijnego. – Powiedział, że nie zgadza się z otrzymanym wezwaniem i porwał je na strzępy, po czym rzucił nim w twarz dyrektora – czytamy w oświadczeniu na stronie Lasów Państwowych. Leśnicy twierdzą, że chwile później ich szef został uderzony w twarz przez aktywistę. Na skutek uderzenia dyrektor – "na chwilę stracił świadomość". Zapewniają, że skierują sprawę do sądu.

Na stronie Fundacji Las Naturalny również ukazało się oświadczenie. Zdaniem ekologów wizyta w gabinecie to prowokacja. Jej celem było zdobycie materiałów obciążających leśników. Fundacja zapewnia, że zdobyto materiały potwierdzające intencje zarządu. Zdaniem działaczy materiały wskazują na to, że zarząd świadomie nie respektuje prawa.

Dnia 14 lipca 2017 r. nasz fundacja, odcinając się oraz działając niezależnie od dotychczasowych protestów w Puszczy Bia...

Opublikowany przez Natural Forest Foundation na 15 lipca 2017
Trwa ładowanie komentarzy...