Co? Kto?! Ryszard Petru: To Ewa Kopacz mogłaby być osobą łączącą opozycję w parlamencie

Ewa Kopacz liderką zjednoczonej opozycji? Ryszard Petru zapomniał chyba, że to ona doprowadziła do osłabienia PO, które umożliwiło PiS sięgnięcie po wszechwładzę w Polsce.
Ewa Kopacz liderką zjednoczonej opozycji? Ryszard Petru zapomniał chyba, że to ona doprowadziła do osłabienia PO, które umożliwiło PiS sięgnięcie po wszechwładzę w Polsce. Fot. Adam Stępień / Agencja Gazeta
Zaskakujące słowa padły w poniedziałkowy poranek z ust szefa Nowoczesnej. Na antenie TOK FM Ryszard Petru ujawnił, kogo widziałby na czele zjednoczonej opozycji. Jego zdaniem, nie najlepiej nadaje się do tego Władysław Frasyniuk, gdyż nie jest on parlamentarzystą. Petru wskazał więc inne nazwisko. Takie, które dotąd kojarzyło się głównie z doprowadzeniem do tego, że Prawu i Sprawiedliwości łatwiej było przejąć władzę.

Ryszard Petru
o tym, kto miałby przewodniczyć zjednoczonej opozycji na antnie TOK FM

Musimy odłożyć własne ambicje. Nie wiem, czy mogę podać nazwisko, bo znów będą zarzuty, że nie konsultowałem tego, ale Ewa Kopacz mogłaby być osobą łączącą opozycję w parlamencie, a nie jest z mojego ugrupowania.

Pomysł Ryszarda Petru, by liderką zjednoczonej opozycji uczynić Ewę Kopacz, z pewnością we wielu wyborcach wywołuje już nawet nie zdziwienie, a raczej szok. Przypomnijmy bowiem, że była premier i była przewodnicząca Platformy Obywatelskiej raczej nie zapisała się w historii polityki jako przywódczyni z sukcesami. Było wręcz przeciwnie.

Władzę Ewa Kopacz otrzymała w spadku po obejmującym stanowisko przewodniczącego Rady Europejskiej Donaldzie Tusku. We wrześniu 2014 przekazywał on jej partię cieszącą się poparciem na poziomie 38 proc. Rok później PO osiągnęła w wyborach parlamentarnych jedynie 24-proc. poparcie, a rozmiary klęski, do której partię poprowadziła Ewa Kopacz przyczyniły się do tego, iż wszechwładza trafiła ręce Jarosława Kaczyńskiego.

źródło: TOK FM
Trwa ładowanie komentarzy...