Ależ to pasuje! George Orwell, autor "Roku 1984", w wywiadzie sprzed lat przypadkiem przewidział Polskę z 2017 roku

George Orwell przekonuje, że tylko my możemy przeciwstawić się łamaniu naszych praw.
George Orwell przekonuje, że tylko my możemy przeciwstawić się łamaniu naszych praw. Screen z filmu / BBC
Nie będzie innej lojalności niż lojalność partyjna. Ale zawsze będzie zaczadzenie władzą – takie smutne przesłanie przekazał potomnym George Orwell. Autor książki "Rok 1984" w proroczym przesłaniu nagranym przed laty dla BBC mówił o tym, jak będzie w przyszłości wyglądał świat. Jego słowa zdają się opisywać... dzisiejszą Polskę.

Gdy spojrzy się na to, co dzieje się dziś w Polsce, trudno nie oprzeć się wrażeniu, że wielu polityków Prawa i Sprawiedliwości wprost upaja się dziś władzą. George Orwell nie byłby zaskoczony taką postawą. On to przewidział wiele lat temu, czego dowodem jest pewne nagranie BBC, dzięki któremu możemy dziś zobaczyć przesłanie twórcy kierowane do ludzi kochających wolność.
George Orwell - Ostatnie przesłanie

George Orwell autor książki " Rok 1984" będąc na łożu śmierci pozostawił wam wszystkim najważniejsze przesłanie, jakie w życiu usłyszycie - "Don't let it happen, it depends on you..."

Opublikowany przez Aleksander Łukaszenko o Polsce na 17 lipca 2017
Pisarz przyznał w rozmowie z dziennikarką BBC, że legendarna książka miała być parodią. Jednak jak sam zauważył, wymyślony przez niego świat może się wydarzyć naprawdę. Co więcej, jego zdaniem świat właśnie podążą w tym kierunku. – W naszym świecie nie będzie żadnych innych emocji poza strachem, złością i triumfalizmem – wieszczył Orwell. Czy nie to właśnie obserwujemy na Krakowskim Przedmieściu podczas "miesięcznic"?

– Zawsze będzie istnieć podniecenie zwycięstwem – stwierdził pisarz. Przekonywał, że na każdym kroku będziemy się spotykać z euforią, towarzyszącą wdeptywaniu pokonanego przeciwnika w ziemię. Wizją przyszłości według Orwella jest bucior rozdeptujący ludzką twarz.

Autor "Roku 1984” nie pozostawia nam złudzeń. Żaden rycerz na białym koniu nie przybędzie nas wyzwolić. Jeśli nie godzimy się z taką wizją świata, sami musimy zadbać o to, żeby nie dopuścić do tego, by rokowania pisarza się ziściły. – Nauka jaka płynie z tej koszmarnej wizji jest prosta – twierdzi Orwell na nagraniu, po czym przekręca głowę i patrząc wprost w obiektyw kamery mówi: – Nie pozwól, by do tego doszło. Wszystko zależy od ciebie.
Trwa ładowanie komentarzy...