Kolejne zastanawiające decyzje Antoniego Macierewicza. Właśnie odwołał szefa sztabu Wielonarodowej Dywizji Północ-Wschód

Płk Robert Orłowski nie jest już szef sztabu Wielonarodowej Dywizji Północ–Wschód w Elblągu.
Płk Robert Orłowski nie jest już szef sztabu Wielonarodowej Dywizji Północ–Wschód w Elblągu. Fot. Cezary Aszkiełowicz / Agencja Gazeta
W cieniu zamieszania w Sejmie, w którym Prawo i Sprawiedliwość rozpoczyna proces przejęcia kontroli nad Sądem Najwyższym doszło do kolejnych zastanawiających zmian w Wojsku Polskim. We wtorkowy poranek Ministerstwo Obrony Narodowej poinformowało, że dotąd zajmowane stanowisko stracił szef sztabu Wielonarodowej Dywizji Północ-Wschód w Elblągu płk Robert Orłowski.

Centrum Operacyjne MON
komunikat o zmianach w Wielonarodowej Dywizji Północ – Wschód

Z dniem 18.07.2017 r. pułkownik Robert Orłowski szef sztabu Wielonarodowej Dywizji Północ – Wschód w Elblągu, decyzją Ministra Obrony Narodowej został zdjęty ze stanowiska i przeniesiony do rezerwy kadrowej.

Przypomnijmy, iż Wielonarodowa Dywizja Północ-Wschód w Elblągu powstaje w wyniku decyzji, które podjęto podczas szczytu NATO w Warszawie z 2016 roku, gdy przypieczętowano zwiększenie obecności sił sojuszniczych nad Wisłą i w krajach bałtyckich. Choć dywizja jest budowana na strukturach 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej, z jej sprawnym uruchomieniem były liczne problemy.

Przypomnijmy, iż brak odpowiednich informacji na temat rozwoju prac nad stworzeniem Wielonarodowej Dywizji Północ-Wschód w Elblągu był jednym z tych tematów, które wiosną mocno poróżniły zwierzchnika sił zbrojnych, prezydenta Andrzeja Dudę i ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza.

źródło: MON
Trwa ładowanie komentarzy...