Partia Jarosława Gowina zamierza poprzeć  weto prezydenta. Czy to koniec koalicji i zapowiedź wcześniejszych wyborów?

Politycy Polski Razem Jarosława Gowina zapowiadają swoje poparcie dla prezydenckiego weta.
Politycy Polski Razem Jarosława Gowina zapowiadają swoje poparcie dla prezydenckiego weta. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Polska Razem, formacja która od prawie dwóch lat szła ramię w ramię z PiS i Jarosławem Kaczyńskim zamierza wyłamać się z szeregu? Wygląda na to, że niektórzy posłowie z ramienia PR cieszą się z decyzji prezydenta Andrzeja Dudy, który zawetował dwie z trzech ustaw o sądach.

Chciałoby się zakrzyknąć "lepiej późno niż wcale”. Posłowie Polski Razem otwarcie piszą na Twitterze o tym, ze decyzja prezydenta jest dobra dla Polski. Kiedy Sejm przegłosowywał ustawę o Sądzie Najwyższym, żaden z posłów nie wyłamał się z dyscypliny partyjnej i wszyscy jak jeden mąż zagłosowali za przyjęciem kontrowersyjnych przepisów. Jedynie senator Aleksander Bobko zgłosił poprawki do ustawy, ale nie zostały przyjęte przez Senat.
Warto przy okazji przypomnieć smutną minę Jarosława Gowina zaraz po głosowaniu nad ustawą o Sądzie Najwyższym. Gdy wszyscy posłowie partii rządzącej cieszyli się i klaskali na sali plenarnej fetując wygrane głosowane, on siedział na swoim miejscu wicepremiera i ministra nauki z wyraźnie zasępioną miną, jakby miał świadomość, że ustawa o SN znosi zasadę trójpodziału władzy i w dalszej perspektywie będzie rujnująca dla demokracji w Polsce.

I choć podczas głosowań nad ustawami, które de facto znoszą niezależność sądów politycy PR nie zdecydowali się wystąpić przeciwko woli Jarosława Kaczyńskiego, to teraz - jak donosi "Dziennik Gazeta Prawna" - zapowiadają, że poprą prezydenckie weto. Monolit jakim jeszcze do niedawna była wielka formacja stworzona przez Jarosława Kaczyńskiego zaczyna powoli pękać.

źródło: "Dziennik Gazeta Prawna"
Trwa ładowanie komentarzy...