"Chcielibyście widzieć miny tych ludzi". Filip Chajzer zaszokował w myjni, a teraz... czeka na przelewy

"Chcielibyście widzieć miny tych ludzi". Chajzer zaszokował w myjni, a teraz czeka na przelewy. Na szczytny cel.
"Chcielibyście widzieć miny tych ludzi". Chajzer zaszokował w myjni, a teraz czeka na przelewy. Na szczytny cel. Fot. Faceook.com/ Filip Chajzer
– Szczerze, to kiedyś miałam mieszane uczucia co do Pana osoby, ale teraz Pana uwielbiam. Świetny z Pana człowiek – to tylko jeden z setek komentarzy pod najnowszym wpisem Filipa Chajzera na Facebooku. Zaroiło się od nich błyskawicznie, bo tym, co zrobił, dziennikarz podbił serca wielu osób.

Chajzer króciutko opisał wydarzenie ze swojego życia: przyjechał swoim ubrudzonym samochodem na myjnię; tam usłyszał, że brakuje pracowników i nie ma komu myć aut. Co zrobił dziennikarz? Zakasał rękawy, wciął sprzęt i umył nie tylko swoje auto, ale także trzy kolejne. Bezinteresownie? W sumie to... nie do końca.

Ponieważ auta, które umył, to pojazdy luksusowe, Chajzer liczy na pokaźną wpłatę. Ale nie na swoje konto, lecz na rachunek Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej z dopiskiem "Zbiórka dla Powstańców 2017".

Przyjeżdżam dzisiaj uświnionym Tiguanem do mojej zaprzyjaźnionej myjni w Konstancinie. Co słyszę od właściciela? -...

Opublikowany przez Filip Chajzer na 26 lipca 2017
To nie pierwszy raz, gdy dziennikarz TVN zawstydza swoją akcją tzw. "prawdziwych patriotów". Zbiórkę na rzecz Powstańców Warszawskich zainicjował przed rokiem. Tłumaczył wówczas, że patriotyczna bluza z nadrukiem "Polski Walczącej" to wydatek ok. 100 zł i przeznaczenie tej sumy na pomoc starszym Powstańcom, żyjącym nierzadko w ubóstwie, byłoby bardziej patriotycznym gestem niż jej kupno. Jego akcja spotkała się z agresywnym hejtem. "Nie wierzę, że niemiecka k***a zbiera pieniądze na Powstańców. My POLACY zbieramy na bohaterów codziennie! Ale nie próbujemy wybić się w mediach co jakiś czas 'super' 'fajnym' postem" – to jedna z wiadomości, jaką otrzymał.
Atak nie zaszkodził akcji. Jesienią podsumował ubiegłoroczną zbiórkę – okazało się, że udało się zgromadzić ok. 300 tys. zł, które trafiły do potrzebujących.

Tegoroczna zbiórka ma szanse odnieść nie mniejszy sukces. Tym bardziej, że pod wpisem Chajzera z myjni samochodowej jedna z jego fanek złożyła propozycję: "Jak założysz bikini do kolejnego mycia, przelewam pieniądze w ciemno! :))", a pomysł momentalnie "polubiło" ponad tysiąc osób. "To jest Filip Chajzer, uważaj na słowa....bo to zrobi" – skomentował jeden z internautów.
Trwa ładowanie komentarzy...