"Będę na ulicy aż was nie zobaczę za kratami". Kukiz jednak rozważa manifestacje, by... domagać się uwięzienia opozycji

"Bo gdybym to ja miał władzę..." – straszy polityków opozycji Paweł Kukiz.
"Bo gdybym to ja miał władzę..." – straszy polityków opozycji Paweł Kukiz. Fot. Maciej Świerczyński / Agencja Gazeta
Ostre groźby pojawiły się na profilu Pawła Kukiza na Facebooku. Adresatami owych gróźb są "Platformiarze" oraz "maderowcy u Sowy pasione", czyli politycy prawdziwej opozycji. Lider ruchu Kukiz'15 ostrzega politycznych przeciwników, że w wyniku nowych reform sądownictwa opracowaneych w Pałacu Prezydenckim skończą on w więzieniu. "Jeśli jednak z jakichkolwiek przyczyn zostanie 'po staremu', to obiecuję Wam – wyjdę na ulice i będę na niej aż do tej pory póki wielu z Was nie zobaczę za kratami" – pogroził Kukiz.

Podwójne weto prezydenta to sukces ruchu Kukiz'15. Nie tłumów protestujących w całej Polsce, nawet nie Zofii Romaszewskiej, która – według słów Andrzeja Dudy – ostatecznie przekonała prezydenta do tego, by dwóch ustaw zmieniających system sądownictwa nie zatwierdzać. Narracja w ugrupowaniu Pawła Kukiza od pierwszych chwil po ogłoszeniu decyzji głowy państwa jest taka, że to ono skłoniło prezydenta, by tych ustaw nie podpisywał.

Brawo Panie Prezydencie Kukiz'15 jako jedyna siła, podjęła dialog z Prezydentem. Pokazaliśmy, że można spokojnie,...

Opublikowany przez Kukiz '15 na 24 lipca 2017
Nawet usiłowano wmówić Polakom, że Kukiz'15 głosował przeciwko tym ustawom (o tym, że to nieprawda, piszemy tutaj). Od razu w internecie i w Sejmie pojawiły się komentarze, że przypisywanie sobie tego sukcesu to obłuda, hipokryzja i partyjniactwo. Oceny te wywołały ostrą reakcję posła-muzyka. W emocjonalnym wpisie na Facebooku wyjaśnił, dlaczego nie brał udziału w protestach przeciwko przekazaniu pełni władzy nad sądownictwem ministrowi Zbigniewowi Ziobrze. I zapowiedział, że owszem – wyjdzie na ulice, ale wtedy, gdy projekty reform zapowiedziane przez prezydenta Dudę nie zaprowadzą za kraty przedstawicieli poprzedniego rządu.

Platformiarze spazmów dostają, że im "Pucz - Reaktywacja" nie wyszedł :-) Mają pretensje, że mimo ich wielokrotnych namó...

Opublikowany przez Paweł Kukiz na 25 lipca 2017
Gdyby ostrzeżenia Pawła Kukiza potraktować poważnie, to oznaczałoby to, iż prezydenckie weta są jedynie elementem politycznej gry – sądy tak czy inaczej mają być podporządkowane politycznej władzy. No bo skąd poseł Kukiz wie, kto i za co będzie siedział, hm?
Trwa ładowanie komentarzy...