Pojawiła się lista artystów na wrześniowy Festiwal w Opolu. Jacek Kurski uratowany. I udało mu się postawić na swoim

Jest lista artystów, którzy wystąpią na odroczonym Festiwalu w Opolu. Zabraknie jednak m.in Kayah.
Jest lista artystów, którzy wystąpią na odroczonym Festiwalu w Opolu. Zabraknie jednak m.in Kayah. Fot. Rafał Mielnik / Agencja Gazeta
Na przełomie maja i czerwca byliśmy świadkami prawdziwej wojny wokół tradycyjnego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Jacek Kurski za wszelką cenę chciał ocenzurować imprezę i nie dopuścić do występu m.in Kayah czy Dr Misio. Nie przewidział jednego: solidarności artystów. Właśnie opublikowano listę artystów, którzy wystąpią na odroczonym festiwalu.

Wydaje się, że ogłoszenie listy artystów, którzy mają zaśpiewać na opolskiej scenie to koniec gigantycznego zamieszania, jakie wywołał prezes TVP, który w maju zaczął maczać swoje palce w doborze artystów na festiwal i kosztowało go (TVP i Opole również) aferę, którą żył cały kraj. Okazało się, że solidarność środowiska artystycznego z Kayah i Dr Misio rozmontowała całą imprezę i pokazała prezesowi telewizji publicznej, że jego ingerencja w skład artystów nie ujdzie mu na sucho. Minęły jednak niespełna dwa miesiące i udało się skompletować listę wokalistów i zespołów, które wystąpią na opolskiej estradzie.

Pierwszego dnia (15 września), w konkursie debiutów wystąpią:

1. Szymon Pejski

2. Agnieszka Twardowska

3. BBR&G

4. Arkadiusz Kłusowski

5. Karolina Leszko

6. Octavia

7. Ravel

8. Sen

9. Aneta Nayan

10.Leon

11. Ogień

12. Dominika Ptak

13. Moa

14. Swiernalis

Drugiego dnia, w konkursie premier wystąpi 13 gwiazd.

1.Katarzyna Cerekwicka ("Bez Ciebie")

2 Zakopower ("Było minęło")

3.Lanberry ("Most”)

4.Pectus („Iluzja”)

5.Monika Lewczuk feat. Antek Smykiewicz ("Biegnę")

6. Krzysztof Kiljański ("W drodze")

7. Formacja Nieżywych Schabuff ("Poranki")

8.Patrycja Zarychta ("Uwolnij mnie")

9.Navi ("Teraz wiem")

10.Szymon Wydra i Carpe Diem ("Płyń")

11.Marek Kościkiewicz De Mono ("Ty jesteś jutrem")

12.Omen ("Wiem tylko ty")

13.Izabela Trojanowska ("Skos")

Do tego zobaczymy jubileusz 50-lecia pracy artystycznej Maryli Rodowicz oraz jubileuszowy koncert Andrzeja "Piaska" Piasecznego. Na wrześniowym Festiwalu nie wystąpią: Dr Miso, Kasia Popowska i Golec uOrkiestra, a także Margaret i Kayah. Dwie ostatnie artystki w tym czasie mają zaplanowane inne koncerty.

Trzeba przyznać, ze problem Jacka Kurskiego z Kayah rozwiązał się sam. Czy nie wystarczyło sprawdzić kalendarza koncertów artystki i przesunąć imprezy na któryś z zajętych dni zamiast fundować wstrząs całej Polsce? Na przykład pod pretekstem problemów technicznych? Choć patrząc na youtubową popularność piosenek wokalistek i wokalistów będących na celowniku Jacka Kurskiego, wcale nie wyszli na tym najgorzej.
Trwa ładowanie komentarzy...