Od poniedziałku nie kupicie już tygodnika "wSieci". Ale możecie złapać się w "Sieci Prawdy"

Bracia Karnowscy muszą zmienić nazwę swojego medialnego dziecka.Od teraz będziemy uwięzieni w "Sieciach Prawdy".
Bracia Karnowscy muszą zmienić nazwę swojego medialnego dziecka.Od teraz będziemy uwięzieni w "Sieciach Prawdy". Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Po takiej zmianie, rynek prasowy w Polsce nigdy nie będzie taki sam. Bracia Karnowscy musieli dostosować się do wyroku sądu i zmienić nazwę swojego tygodnika. Od jutra, zamiast "wSieci" będziemy mogli czytać "Sieci Prawdy".

Co prawda, na portalu wpolityce.pl tygodnik nazywa się po prostu "Sieci", ale trzeba przyznać, że ten dopisek podnosi rangę i dodaje powagi. Dlaczego redakcja z ulicy Finlandzkiej na warszawskiej Saskiej Kępie musiała zadać sobie trud zmiany nazwy, okładki i dziesiątek elementów w gazecie i na stronie internetowej? To wynik wyroku sądowego, który zapadł w sporze między Fratrią (wydawcą pisma) a Gremi Media (wydawcą m.in "Rzeczpospolitej"). Tytuł "wSieci" był bardzo podobny do tytuły cyklu "W sieci opinii" ukazującego się przez kilka lat na stronie rp.pl. Po prawie czterech latach procesu, Sąd Apelacyjny nakazał usunięcie litery "w" z nazwy i zapłacenie 25 tysięcy złotych zadośćuczynienia na rzecz Stowarzyszenia im. Janusza Korczaka.
Wyrok ten skomentował Michał Karnowski, w typowy dla siebie sposób.
Michał Karnowski

Trudno ten nagły zwrot akcji (wcześniejsze wyroki były korzystne dla Fratrii - przyp. red.) odczytywać inaczej jak odwet świata sędziowskiego za uczciwe i bezkompromisowe opisywanie patologii w środowisku prawniczym.

Zapowiedział też złożenie skargi kasacyjnej.

Trzeba tu przyznać rację. "wSieci" brzmi o wiele lepiej niż "Sieci". Można skojarzyć z jakims kwartalnikiem wędkarskim. A pierwsze skojarzenie z "Sieci Prawdy" to seriale brazylijskie. Nie wiem dlaczego.

źródło: wirtualnemedia.pl
Trwa ładowanie komentarzy...