Kiedy skończą się upały? Przez lipiec lało, ale to, co czeka nas w sierpniu, przejdzie najśmielsze oczekiwania

Bardzo prawdopodobne, że takie obrazki można będzie zobaczyć przez najbliższe noce za oknami.
Bardzo prawdopodobne, że takie obrazki można będzie zobaczyć przez najbliższe noce za oknami. Fot. wikipedia.org./ziemro CC SA 2.0
Pierwszy miesiąc wakacji – delikatnie mówiąc – nie rozpieszczał nas wakacyjną aurą. Jak na lipiec było chłodno i deszczowo. Było też wiele wichur, tornad i lokalnych podtopień. Teraz zmiana jest radykalna. Co czeka nas w najbliższych dniach?

Ta tropikalna pogoda, a przede wszystkim upały, są zasługą gorącego powietrza napływającego z Afryki. W najbliższych dniach będzie grubo powyżej 30 stopni Celsjusza. Ale trzeba uważać w nocy. Meteorolodzy zapowiadają gwałtowne burze i wichury z intensywnym deszczem i gradem.
Ostrzeżenia wydano dla całej Polski. Najniższą prognozowaną temperaturą ma być 28 stopni. Na południu będzie dochodziła do nawet 37 kresek. Oczywiście w cieniu. W nocy będzie powyżej 20 stopni, co z pewnością nie pomoże w odpoczywaniu i w spaniu. Wiatr podczas wichur może wiać nawet z prędkością 100 km/h, a deszczu może spać nawet 40 litrów na metr kwadratowy. Będzie naprawdę niebezpiecznie. A w czasie dnia pamiętajmy o dużej ilości wody i nakryciach głowy. Jeśli nie musimy wychodzić w południe, to tego nie róbmy.
Trwa ładowanie komentarzy...