Resort Waszczykowskiego ma nowe motto. W MSZ pozbyli się Europy i świata, a dali fragment przysięgi z II wojny światowej

Witold Waszczykowski, szef Ministerstwa Spraw Zagranicznych
Witold Waszczykowski, szef Ministerstwa Spraw Zagranicznych Fot. Dawid Zuchowicz / Agencja Gazeta
"Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczpospolitej Polskiej" – to fragment z przysięgi żołnierzy Armii Krajowej, który jest nowym mottem Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Dotychczas resort kierowany aktualnie przez Witolda Waszczykowskiego promował się hasłem "Polsce – służyć, Europę – tworzyć, świat – rozumieć".

Jak czytamy na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych, nowe motto – fragment z przysięgi żołnierzy Armii Krajowej, jaką 12 grudnia 1942 roku podpisał generał Stefan Rowecki "Grot" – zostało przyjęte przez polską służbę zagraniczną "w odpowiedzi na wyzwania przed nią stojące". Ma ono "stanowić zobowiązanie dla polskich dyplomatów w XXI wieku".

Fragment ze strony MSZ:

MSZ realizuje w ten sposób „Uchwałę Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 20 maja 2016 r. w sprawie obrony suwerenności Rzeczypospolitej Polskiej i praw jej obywateli”. Czytaj więcej

Uchwała została przyjęta głosami posłów Prawa i Sprawiedliwości i Kukiz'15, w głosowaniu udziału nie wzięły zaś Platforma Obywatelska, Nowoczesna i PSL.

źródło: TVN24
Trwa ładowanie komentarzy...