Nie tylko "xoxo". Wystarczy wpisać jeden wyraz na Facebooku, by pogratulować w jeszcze milszy sposób

Część użytkowników Facebooka może już składać gratulacje w specjalny sposób. Wystarczy wpisać jedno słowo.
Część użytkowników Facebooka może już składać gratulacje w specjalny sposób. Wystarczy wpisać jedno słowo. fot. facebook.com
Nie samym "xoxo" człowiek żyje. Ostatnio pisaliśmy o tym, że wystarczy wpisać na Facebooku to słowo (lub je kliknąć), by na naszym koncie poleciały w górę serduszka. Jednak to nie jedyne słowo, które powoduje przyjemne "efekty specjalne". Podobnie dzieje się, gdy składamy gratulacje.

"Gratki", "gratulacje", a nawet portugalskie "parabéns" (koniecznie ze znakiem diaktrycznym, czyli kreseczką nad "e") – wystarczy wpisać któreś z tych słów w statusie lub komentarzu, by na ekranie pojawiły się baloniki i konfetti. Oprócz tego wyraz zmienia kolor na łososiowy.

To miła funkcja biorąc pod uwagę, że na Facebooku ludzie dzielą się swoimi osiągnięciami zarówno w życiu zawodowym (ukończenie szkoły, awans, nowa praca itp.), jak i osobistym (rocznica związku, powiększenie rodziny, dokonania sportowe...). Okazji do gratulacji więc nie brakuje, a Facebook zadbał o to, by ich składanie było jeszcze przyjemniejsze.

Znacie już xoxo. To teraz zobaczcie co się stanie, jak pogratulujecie słowem --> gratki lub parabéns <-- Uwaga, znak diaktryczny (kreseczka nad "e") ma znaczenie!

Opublikowany przez Anna Dryjańska na 3 sierpnia 2017
Niestety nie u wszystkich internautów ta funkcja jest już aktywna - pozostaje więc uzbroić się w cierpliwość. Znacie jeszcze jakieś inne słowa, do których Facebook dodał efekty specjalne?
Trwa ładowanie komentarzy...