Dobra zmiana pożera własne dzieci? Tym razem na celowniku jest szefowa "Wiadomości"

Dobra zmiana zaczyna pożerać swoich największych wojowników. Tym razem na celowniku jest szefowa "Wiadomości" TVP1 Marzena Paczuska.
Dobra zmiana zaczyna pożerać swoich największych wojowników. Tym razem na celowniku jest szefowa "Wiadomości" TVP1 Marzena Paczuska. Fot. screen z wiadomosci.tvp.pl
Szefowa "Wiadomości" została wysłana na przymusowy, dwutygodniowy urlop - tak twierdzi portal wirtualnemedia.pl. W czasie nieobecności szefowej topowego programu informacyjnego telewizji publicznej, jej obowiązki przejmie kierownictwo Telewizyjnej Agencji Informacyjnej.

I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że prawdopodobnie może to być przygotowanie do odwołania Marzeny Paczuskiej ze stanowiska, które objęła na początku 2016 roku. – Celem tego [urlopu - przyp.red.] jest sprawdzenie jak TAI poradzi sobie z "Wiadomościami" oraz czy będzie opór przed ewentualnym odwołaniem Paczuskiej po jej powrocie – mówi jeden z pracowników TVP.

Marzena Paczuska znana jest z kontrowersyjnych wypowiedzi (szczególnie w mediach społecznościowych) i zarządzania redakcją twardą ręką. O chęci odwołania jej ze stanowiska mówiło się już kilkukrotnie. Obecny urlop może mieć związek z wciąż spadającymi wynikami oglądalności.

Jednak to nie koniec zmian na szczytach TVP. Jak dowiedział się dziennik.pl prezes i wiceprezes telewizji publicznej Jacek Kurski i Maciej Stanecki przestali być pracownikami TVP. Od początku sierpnia pracują na tzw. kontaktach menedżerskich. Ich zarobki będą wynosić ponad 30 tysięcy złotych.


źródło wirtualnemedia.pl/dziennik.pl
Trwa ładowanie komentarzy...