Wyciekło ponad 17 milionów haseł polskich internautów. Możesz sprawdzić, czy nie ma wśród nich twoich

Ponad 17 milionów haseł z Polski wyciekło do sieci. Bardzo łatwo można sprawdzić, czy nie padliśmy ofiarą ataków. Jeśli tak, jak najszybciej zmień hasła.
Ponad 17 milionów haseł z Polski wyciekło do sieci. Bardzo łatwo można sprawdzić, czy nie padliśmy ofiarą ataków. Jeśli tak, jak najszybciej zmień hasła. Fot. pixabay.com/ C0
Akcja Troya Hunta, eksperta w zakresie bezpieczeństwa pracującego m.in. dla Microsoftu wydaje się szokująca. Na swojej stronie internetowej udostępnił on ponad 307 mln haseł, które wcześniej wyciekły z różnych serwisów. Wśród nich znalazło się ponad 17 mln haseł internautów z Polski.

Na stronie internetowej eksperta można sprawdzić, czy jakiekolwiek nasze hasło wyciekło do sieci. Zostały one zaszyfrowane i umieszczone w jednej bazie danych. Wystarczy wpisać swój adres e-mail w wyszukiwarkę i sprawdzić, czy hasło przypisane do danego adresu nie wyciekło do sieci.
Jak twierdzi Troy Hunt, zdecydował się na udostępnienie pliku z ponad 307 mln haseł, by przyczynić się do zwiększenia bezpieczeństwa. Ekspert Microsoftu przekonuje, że na jego działaniach zyskać mogą administratorzy stron i serwisów internetowych, którzy mogą ostrzec użytkowników przed wyborem konkretnego hasła i podpowiedzieć użycie innego.Do bazy trafiły dane z różnych serwisów, w których w przeszłości dochodziło do wycieku danych. Zebrano je dzięki platformom Exploit oraz Anti Public.Największe bazy haseł pochodzą z Włoch, Niemiec, Francji i Rosji.

Ja już zweryfikowałem swoje adresy. Na szczęście nic złego się nie stało. Warto sprawdzić.

źrodło: wirtualnemedia.pl
Trwa ładowanie komentarzy...