Może ten słynny głos wyjaśni Polakom, co dzieje się w państwie. Mocne oświadczenie Piotra Fronczewskiego

Słynny aktor Piotr Fronczewski zaangażował się w walkę o niezależność sądów i trybunałów. I opublikował bardzo poruszające oświadczenie.
Słynny aktor Piotr Fronczewski zaangażował się w walkę o niezależność sądów i trybunałów. I opublikował bardzo poruszające oświadczenie. Fot. Facebook.com/WolneSady
Bardzo mocne oświadczenie odnoszące się do sytuacji w Polsce opublikował właśnie uwielbiany przez kilka pokoleń Polaków aktor Piotr Fronczewski. – Naprawdę nie interesuje Cię polityka? Nie interesuje Cię sprawa niezależności sądów i trybunałów? Uważasz, że polityczne sterowanie sądami i nominowanie sędziów nie ma wpływu na twoje życie? – pyta artysta na facebookowej stronie "Wolne sądy". I przytacza przemawiający do wyobraźni przykład, który pokazuje, o co środowiska prodemokratyczne walczą z PiS.

– Niezależne od władzy sądy i niezawiśli sędziowie mają nas chronić, zwykłych obywateli, przed opresją ze strony władzy. Mają kierować się prawem, a nie lojalnością wynikającą z partyjnego nadania – mówi na poruszającym nagraniu Piotr Fronczewski. A wcześniej przytacza pobudzającą wyobraźnię historię o tym, jakie szanse przed "zreformowanym" przez Prawo i Sprawiedliwość sądem będzie miał ktoś, kto niesłusznie zostanie oskarżony o spowodowanie wypadku z udziałem kuzyna działacza partii rządzącej.
Piotr Fronczewski #WolneSądy

Piotr Fronczewski i kolejny przykład historii, która może przytrafić się każdemu z nas. Posłuchajcie i zastanówcie się sami - jak mogłaby w tej sytuacji wyglądać rozprawa przed sędzią, zależnym od polityków? #WolneSądy PODAJ DALEJ

Opublikowany przez Wolne sądy na 6 sierpnia 2017
Zanim komuś przyjdzie do głowy komentarz, iż to próba przypomnienia o sobie przebrzmiałego aktora przypomnijmy, iż Piotr Fronczewski to profesor nauk teatralnych warszawskiej PWST i aktor, w dorobku którego jest kilkadziesiąt znakomitych ról teatralnych i filmowych, a także udział w hitowych serialach, takich jak "Tata, a Marcin powiedział", "Rodzina zastępcza", "07 zgłoś się", "Ekstradycja" czy "Magda M.". Wielokrotnie nagradzano go wysokimi odznaczeniami państwowymi, w tym medalami "Zasłużony Kulturze Gloria Artis", Złotym Krzyżem Zasługi oraz Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Warto dodać, że wcześniej podobne oświadczenia w ramach akcji #WolneSądy nagrały także gwiazdy, jak Krystyna Janda, Maja Ostaszewska, Jerzy Stuhr, Juliusz Machulski i Jerzy Radziwiłowicz. Do protestu przeciwko zamachowi na niezależność sądownictwa – który prawdopodobnie tylko na chwilę zatrzymały weta prezydenta Andrzeja Dudy – zachęcają także znani ludzie młodego pokolenia m.in. Barbara Kurdej-Szatan, Aga Zaryan, Izabela Kuna, Julia Kamińska, Czesław Mozil, Piotr "Kędzior" Kędzierski, czy Rafał Mohr.
Trwa ładowanie komentarzy...