Zapomnieliście tytułu filmu, który chcecie obejrzeć? Teraz to nie problem. Powstała specjalna wyszukiwarka

Już nie musimy szukać tytułu filmu po omacku. Pojawiła się prosta wyszukiwarka, która pomoże zapominalskim.
Już nie musimy szukać tytułu filmu po omacku. Pojawiła się prosta wyszukiwarka, która pomoże zapominalskim. Fot. wikipedia.org/RTFMASAP
Na pewno każdemu zdarzyło się choć raz zapomnieć tytuł filmu, o którym mówiło się w towarzystwie a chcielibyśmy go koniecznie obejrzeć. Wyszukiwanie go, wpisując hasła na oślep zajmuje dużo czasu i nie zawsze jest skuteczne. Jednak z pomocą przychodzi nam firma z Finlandii.

Firma Valossa, działająca przy Uniwersytecie w Oulu w Finlandii, uruchomiła bardzo ciekawą wyszukiwarkę. Dzięki niej, z łatwością możemy znaleźć zapomniany tytuł filmu, o którym słyszeliśmy w biurze, albo zainteresowaliśmy się dzięki interesującej scenie na YouTube. W ciągu kilku chwil stworzymy sobie także kompilację wszystkich filmów, np. z Batmanem, w których zagrał lubiany przez nas aktor. Firma dostała właśnie dofinansowanie na rozwój swojego portalu.
Działanie wyszukiwarki jest bardzo proste. Pozwala ona na podstawie wpisanych przez użytkownika nazw miejsc, postaci, aktorów czy nawet przedmiotów, podać z dużym przybliżeniem, o który film nam chodzi. Przykładowo, jeśli pamiętamy, że w szukanym filmie występował Sean Connery, wpisujemy jego imię i nazwisko, i w ciągu ułamka sekundy mamy spis wszystkich filmów w jakich się pojawił. To wystarczy, żeby w czasie przeglądania wyników wyszukiwania trafić na zapomniany tytuł.

Co prawda, wyszukiwarka jest jeszcze w fazie testów i ciągle uzupełniana jest filmowymi tytułami, ale warto już teraz zapamiętać ten adres. Albo lepiej od razu zapisać do zakładek. Pamięć bywa czasami zawodna.
Trwa ładowanie komentarzy...