Jesteśmy o włos od wojny nuklearnej? Trump: Koreę Północną spotka ogień, furia i potężna siła, jakiej świat nie widział

Donald Trump otwarcie grozi Korei Północnej "atakiem jakiego świat jeszcze nigdy nie widział".
Donald Trump otwarcie grozi Korei Północnej "atakiem jakiego świat jeszcze nigdy nie widział". Fot. 123rf.com
Napięcie między Koreą Północną a Stanami Zjednoczonymi coraz bardziej narasta. Kolejne próby rakietowe koreańskiego reżimu podgrzewają konflikt. Donald Trump też nie przebiera w słowach. We wtorkowy wieczór otwarcie zagroził komunistycznemu reżimowi Korei Północnej. I zrobił to tak, że widmo wojny atomowej znowu stało się realne.

Przez ostatnie miesiące byliśmy świadkami kilku prób rakietowych wykonanych w Korei Północnej. Do tej pory najczęściej były one nieudane, jednak niedawno się to zmieniło. Próby z rakietami mogącymi przenosić głowice nuklearne są coraz częstsze i kończą się sukcesami. Reżim Kim Dzong Una prawdopodobnie byłby w stanie zaatakować nie tylko swojego sąsiada czy Japonię, ale także Stany Zjednoczone.

Napięcie ciągle wzrasta, organizowane są ćwiczenia wojsk amerykańskich i południowokoreańskich, wody wokół Korei Północnej patrolują okręty wojenne USA. A dzisiaj oliwy do ognia dolał prezydent Stanów Zjednoczonych, mówiąc o eskalacji konfliktu.
– Jeśli nie przestaną grozić, spotka ich ogień, furia i potężna siła, jakiej świat nie widział – takie zdanie z ust Donalda Trumpa padło podczas spotkania w Białym Domu. To nie pierwsza konfrontacyjna wypowiedź Trumpa w stosunku do komunistycznego reżimu, ale jak do tej pory najostrzejsza.

Wszystko to pokazuje, że wojna na Półwyspie Koreańskim to wcale nie tak nierealna wizja Jednak w tym przypadku nie obyłoby się bez użycia broni nuklearnej. O skutkach takiej wojny nie trzeba wspominać...
Trwa ładowanie komentarzy...