"Krzychu, nie można kłamać". Tak Jurek Owsiak reaguje na "najbardziej obskurny festiwal świata"

Owsiak dał Ziemcowi kilka cennych porad.
Owsiak dał Ziemcowi kilka cennych porad. Fot. Facebook.com
Tegoroczna edycja Festiwalu Woodstock wzbudziła ogromne kontrowersje, szczególnie z powodu "zastrzeżeń", jakie mieli do niego rządzący. A jeśli mieli je oni, to telewizja publiczna też musiała je mieć. Stąd materiał o "najbardziej obskurnym festiwalu świata"i Krzysztof Ziemiec, który tę informację firmował swoją twarzą. Jest odpowiedź Jurka Owsiaka.

– Krzychu, znamy się jeszcze z Programu Trzeciego Polskiego Radia – powiedział Owsiak, wspominając rodzinną atmosferę, jaka wówczas panowała w stacji. – Krzychu, nawet piliśmy wódkę razem na przyjęciach. A ja Tobie opowiadałem o swoich podróżach, a Ty słuchałeś tego. Podziwiałem Twoją dzielność, kiedy ratowałeś dzieci z opresji. [...] Uwierz mi, jako staremu znajomemu, byłem tam, odpowiadałem za ten Przystanek Woodstock i powiem Ci tylko jedną rzecz – brałeś udział w tym momencie w niezwykle zmanipulowanej wiadomości. Od początku do końca– mówił główny organizator Festiwalu i wzywał swojego starego radiowego kolegę do porzucenia "tego podłego zawodu w tym miejscu, w którym teraz jesteś".
Zaapelował także do prowadzącego główne wydanie "Wiadomości". – Znajdź coś innego, przyzwoitego, tak żebyś mógł znowu ze mną rozmawiać o podróżach i żebym mógł się z Tobą napić wódki – zwrócił się Owsiak do Ziemca. – Zmanipulowany na maksa materiał, który ukazał się i który obraził nie tylko mnie, ale setki tysięcy ludzi, którzy się tam świetnie bawili całymi rodzinami, z przyjaciółmi, i którzy przyjechali na Przystanek Woodstock w wspaniałych nastrojach i wyjechali w jeszcze lepszych. Nie można kłamać. Krzychu, nie można kłamać – tak organizator finałów WOŚP i Festiwalu Woodstock zakończył swoje nagranie podsumowujące.

W nagraniu Owsiak ponadto podsumował całą imprezę, panującą tam atmosferę, a także kwestię uznania Festiwalu za wydarzenie o "statusie podwyższonego ryzyka" i bezsensowne niszczenie współpracy polsko-niemieckiej w zabezpieczaniu tego wydarzenia.
Trwa ładowanie komentarzy...