Puszcza.tv – na taki projekt "prawdziwie niezależne media" dostały sześc milionów złotych od... ministra Szyszki

Jan Szyszko przyznał ponad 6 mln złotych dotacji na portal multimedialny puszcza.tv fundacji, na czele której stoi Grzegorz Tomaszewski - jeden z kuzynów Jarosława Kaczyńskiego.
Jan Szyszko przyznał ponad 6 mln złotych dotacji na portal multimedialny puszcza.tv fundacji, na czele której stoi Grzegorz Tomaszewski - jeden z kuzynów Jarosława Kaczyńskiego. Fot. Adam Stępień / Agencja Gazeta
Prawdziwa batalia o Puszczę Białowieską ciągle trwa, jednak pomimo nacisków ekologów, mediów, naukowców, Komisji Europejskiej i Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości, rząd nie odpuszcza i wycina unikatową w skali europejskiej puszczę. Co ciekawe, właśnie teraz resort środowiska rozstrzyga, kto dostanie pokaźne dotacje. A otrzyma je... kuzyn Jarosława Kaczyńskiego, który chce stworzyć kanał puszcza.tv.

A dokładniej Fundacja Niezależne Media, która za ponad 6 milionów złotych od resortu środowiska ma stworzyć i prowadzić "portal multimedialny" puszcza.tv. Z Fundacją ściśle związane są media Tomasza Sakiewicza, a na jej czele stoi nie kto inny jak Grzegorz Tomaszewski, prywatnie kuzyn Jarosława Kaczyńskiego. Trzeba przyznać, że jest to niebywały zbieg okoliczności. Do tych informacji jako pierwsze dotarło oko.press.
Pieniądze z naszych podatków już przyznano, więc można się chyba pokusić o kilka pomysłów na programy i artykuły do portalu. Np. "Nauka jazdy harwesterem" – uczestnicy mieliby w trzy godziny nauczyć się prowadzić tę ciężką maszynę, "Bitwa z operatorem" – gdzie byłby określony czas na pobicie operatora telewizyjnego, jak najszybszą ucieczkę i wywołanie radości u ministra Szyszki. Dobrym pomysłem byłyby też zawody na jak najszybsze załadowanie wagonu kolejowego świerkowym drewnem.

To tylko przykłady, a pomysłów można zaproponować co niemiara. Program Puszcza+ nabiera coraz to nowych znaczeń.
Trwa ładowanie komentarzy...