Facebook nie odpuszcza rywalom. Właśnie przygotował mocnego konkurenta dla YouTube'a

Facebook chce powalczyć z Google i stawia na rywala YouTube. Już niedługo będziemy mieli nie tylko portal społecznościowy, ale także platformę do oglądania i robienia programów wideo.
Facebook chce powalczyć z Google i stawia na rywala YouTube. Już niedługo będziemy mieli nie tylko portal społecznościowy, ale także platformę do oglądania i robienia programów wideo. Fot. newsroom.fb.com
Chyba nigdzie nie ma tak zaciętej rywalizacji, jak w branży technologicznej. Trzech wielkich potentatów – Apple, Google i Facebook – prześcigają się w opracowywaniu coraz to nowych rozwiązań i narzędzi. Tym razem firma Marka Zuckerberga chce powalczyć z YouTube'em.

Watch – bo tak ma nazywać się nowa platforma stworzona przez programistów z Facebooka – ma być odpowiedzią na bardzo popularny YouTube, który traktowany jest jako miejsce, gdzie można nie tylko wrzucić nagranie do sieci, ale także prowadzić swój kanał i na tym zarabiać. Można ponadto prowadzić transmisje na żywo, co czyni YouTube bliskim substytutem telewizji.Facebookowy Watch pozwala na łatwiejsze wyszukiwanie filmów już wrzuconych na Facebooka, tworzenie list obserwowanych kanałów, ich subskrybowanie i zapisywanie niedokończonych programów tak, aby można je było z łatwością odnaleźć i dokończyć ich oglądanie. Co prawda, w zapowiedziach nowe narzędzie było przedstawiane raczej jako dodatek do robienia programów video, jednak jak widać po pierwszych pokazach, w swoich możliwościach jest bardzo podobny do popularnego YouTube'a. Będzie on oczywiście ściśle skorelowany z portalem społecznościowym.
Nie znany jest dokładny termin udostępnienia nowej platformy dla użytkowników. Pierwsi będą ją mogli przetestować Amerykanie. Nieoficjalnie mówi się, że część z nich będzie miała do niej dostęp już dziś. Zobaczymy co wyniknie z tego starcia technologicznych gigantów. Prawdopodobnie będziemy dostawać do rąk coraz to nowe możliwości.

Źródło: cnbc.com
POLUB NAS NA FACEBOOKU
Trwa ładowanie komentarzy...