Facebook nie odpuszcza rywalom. Właśnie przygotował mocnego konkurenta dla YouTube'a

Facebook chce powalczyć z Google i stawia na rywala YouTube. Już niedługo będziemy mieli nie tylko portal społecznościowy, ale także platformę do oglądania i robienia programów wideo.
Facebook chce powalczyć z Google i stawia na rywala YouTube. Już niedługo będziemy mieli nie tylko portal społecznościowy, ale także platformę do oglądania i robienia programów wideo. Fot. newsroom.fb.com
Chyba nigdzie nie ma tak zaciętej rywalizacji, jak w branży technologicznej. Trzech wielkich potentatów – Apple, Google i Facebook – prześcigają się w opracowywaniu coraz to nowych rozwiązań i narzędzi. Tym razem firma Marka Zuckerberga chce powalczyć z YouTube'em.

Watch – bo tak ma nazywać się nowa platforma stworzona przez programistów z Facebooka – ma być odpowiedzią na bardzo popularny YouTube, który traktowany jest jako miejsce, gdzie można nie tylko wrzucić nagranie do sieci, ale także prowadzić swój kanał i na tym zarabiać. Można ponadto prowadzić transmisje na żywo, co czyni YouTube bliskim substytutem telewizji.

Facebookowy Watch pozwala na łatwiejsze wyszukiwanie filmów już wrzuconych na Facebooka, tworzenie list obserwowanych kanałów, ich subskrybowanie i zapisywanie niedokończonych programów tak, aby można je było z łatwością odnaleźć i dokończyć ich oglądanie. Co prawda, w zapowiedziach nowe narzędzie było przedstawiane raczej jako dodatek do robienia programów video, jednak jak widać po pierwszych pokazach, w swoich możliwościach jest bardzo podobny do popularnego YouTube'a. Będzie on oczywiście ściśle skorelowany z portalem społecznościowym.
Nie znany jest dokładny termin udostępnienia nowej platformy dla użytkowników. Pierwsi będą ją mogli przetestować Amerykanie. Nieoficjalnie mówi się, że część z nich będzie miała do niej dostęp już dziś. Zobaczymy co wyniknie z tego starcia technologicznych gigantów. Prawdopodobnie będziemy dostawać do rąk coraz to nowe możliwości.

Źródło: cnbc.com
Trwa ładowanie komentarzy...